REKLAMA

Data publikacji: 19 maj 2019

Korona pokonana. Nadnarwianka walczy o awans

Korona pokonana. Nadnarwianka walczy o awans

Nadnarwianka pokonała Koronę Szydłowo 2:1 w meczu 25. kolejki Ligi Okręgowej (Ciechanów-Ostrołęka). Strata do lidera z Makowa wciąż wynosi trzy punkty. W najbliższym tygodniu przed zespołem Artura Salamona dwie konfrontacje.

W sobotnie popołudnie stadion przy ulicy Daszyńskiego nawiedziła burza z obfitymi opadami deszczu. Przypomniały się inne majowe konfrontacje na mokrym boisku. Wygrana z Olimpią Elbląg czy remis ze Zniczem Pruszków, mającym w składzie Roberta Lewandowskiego... Dziś realia są jednak inne niż tamte - III-ligowe. Pułtuszczanie mierzą w powrót do IV ligi.
 
Perspektywy gry wyżej byłyby pewnie lepsze, gdyby nie jesienna wizyta w Szydłowie, która zakończyła się niespodziewaną przegraną 1:4 z drużyną, która od początku sezonu plasuje się w środku stawki. Korona to stary znajomy pułtuszczan. Drużyny rywalizowały ze sobą zarówno w IV lidze, jak i w "okręgówce". Ze zmiennym szczęściem.
 
Tym razem mecz z Szydłowem nie należał do łatwych. Ostatecznie trzy punkty zostały w Pułtusku, a gołe na wagę zwycięstwa strzelili ofensywnie usposobieni Łukasz Kowalczyk i Mateusz Grzela.
 
W sobotę wygrała też Makowianka (5:0 z GKS Strzegowo), a więc przewaga trzech punktów w tabeli została utrzymana. Nadnarwianka nadal znajduje się na miejscu drugim, które da baraż. W najbliższym tygodniu kolejne dwie ważne konfrontacja dla zespołu Salamona. W środę wyjazd do Płońska, a w sobotę o 16 domowy mecz z Kryształem Glinojeck, który również ma ochotę na IV ligę.

Nadnarwianka - Korona Szydłowo 2:1

Kowalczyk 11, Grzela 18  

Boligłowa - Jagielski, Ł. Zalewski, Salwin, Bobowski - Salamon, Papou, Cywiński (84 Karkowski) - Dziczek, Kowalczyk, Grzela (80 Sokołowski).

Autor: Meteusz Leleń

Foto: Szymon Boligłowa

Tagi: #2019 #futbol #Korona Szydłowo #Mateusz Leleń #mecz #Nadnarwianka Pułtusk #pułtusk news #rozgrywki ligowe #sport #sport w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy