REKLAMA

Data publikacji: 16 wrz 2019

Konkurs kulinarny w "Wielkiej Lipie" zakończony sukcesem

W urokliwym miejscu z ogromnym klimatem przesiąkniętym tradycją naszego regionu 12 września 2019 r. w Karczmie Wielka Lipa odbył się konkurs kulinarny „Dziedzictwo kulinarne szansą na rozwój produktu turystycznego”.

Przedsięwzięcie było organizowane przez LGD Zielone Mosty Narwi w Pokrzywnicy.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie reprezentowali uczniowie II i III klasy technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zmagania odbywały się w czterech kategoriach: dania główne – Aleksandra Turek i Sandra Piotrowska przygotowały „Pierś z kurczaka zapiekana w towarzystwie surówki warzywnej”, zakąski - „Chleb z ziarnami”

Karolina Borucka i „Smalec po golądkowsku” Jakub Kurpiewski, deser- „Flan Valencia” Zuzanna Modzelan i Kacper Stawiński, napój - „Podpiwek” Joanna Truszczyńska.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną znajomości tradycji regionu i jego arkan kulinarnych, które wielokrotnie były łączone z nowoczesnymi technikami sporządzania. Wygląd urzekał oglądających, a walory smakowe to dopiero kwintesencja potrawy. Tu ogromną trudności miała Kapituła Konkursu, która bardzo długo obradowała.

Mimo bardzo wysokiego poziomu i różnorodności potraw nasze uczennice zajęły III miejsce w kategorii dania główne. Każde zmagania konkursowe pozwalają zdobyć doświadczenie, które z pewnością zaowocuje na przyszłość.

Edyta Żychowska, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie

Tagi: #karczma Wileka Lipa #kuchnia #kulinaria #potrawy regionalne #uczeń #Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy