REKLAMA

Data publikacji: 12 sty 2023

Koniec Shopee w Polsce. Platforma sprzedażowa wycofuje się z naszego kraju

Koniec Shopee w Polsce. Platforma sprzedażowa wycofuje się z naszego kraju

Shopee Polska kończy działalność - taki komunikat pojawił się dzisiaj na stronie popularnej platformy zakupowej. Klienci zostali poinformowani dosłownie w ostatniej chwili. W piątek, 13 stycznia, od godziny 23.59 nie będzie można już składać nowych zamówień.

Na polskiej stronie platformy zakupowej Shopee pojawił się komunikat, który mógł zaskoczyć dzisiaj użytkowników. Platforma poinformowała w nim, że już jutro (13 stycznia) o godzinie 23:59 oficjalnie kończy swoją działalność w naszym kraju. Informuje również, że zamówienia złożone w tym czasie zostaną zrealizowane. Po wskazanym terminie nie będzie już możliwości skorzystania z zakupów online.

Platforma niedawno wycofała się też z Francji. Zakończyła również działalność w czterech i krajach w Ameryce Łacińskiej.

Shopee zadebiutowało w Polsce we wrześniu 2021 roku. Platforma od początku postawiła na intensywne działania marketingowe. Wielu Internautów oceniało reklamy jako irytujące.

Shopee to platforma zakupowa we Wschodniej Azji (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney).

Jak informuje portal rp.pl po nieco ponad roku od startu w naszym kraju platforma informowała, że zarejestrowało się na niej już ponad 53 tys. polskich firm, które w ten sposób rozwijają sprzedaż online. W 2021 roku Shopee było najpopularniejszą aplikacją sprzedażową na świecie. W Polsce w ciągu roku aplikacja została pobrana ponad 7,5 miliona razy.

Jak informuje portal moeny.pl w Polsce Shopee pod kątem odwiedzin strony internetowej i aplikacji osiągnęło wysoką pozycję. Według danych Mediapanelu z listopada 2022 r., była to druga najczęściej odwiedzana przez Polaków platforma zakupowa, z 10,884 mln osób, co pozwoliło wyprzedzić obecny od wielu lat na polskim rynku AliExpress (10,54 mln osób). Niekwestionowanym liderem pozostaje Allegro z ponad 21 mln osób odwiedzających stronę i aplikację.

Opr. na podstawie informacji: pultusk.news/ rp.pl / money.pl/

Tagi: #allegro #shopee #shopee wyciofuje się z Polski #zakupy online

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy