REKLAMA

Data publikacji: 21 lut 2024

Konferencja prasowa KWW Mariusz Osica - Razem dla Pułtuska [FOTO]

Konferencja prasowa KWW Mariusz Osica - Razem dla Pułtuska [FOTO]

W sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Różnych w Pułtusku 20 lutego 2024r. odbyła się konferencja prasowa komitetu wyborczego wyborców - Mariusz Osica - Razem dla Pułtuska, podczas której zaprezentowano kandydata na burmistrza miasta Pułtusk oraz kandydatów do rady miejskiej.

Na wstępie kandydat na burmistrza miasta Pułtusk Mariusz Osica w kilku zdaniach odniósł się do tego, co jest głównym celem. 

Moim głównym celem jako przyszłego gospodarza miasta i jednocześnie moim marzeniem jako mieszkańca Pułtuska jest możliwość swobodnego dialogu włodarzy z mieszkańcami miasta, gdzie głos każdego mieszkańca jest słyszany i szanowany. (...) Czas, aby ratusz był miejscem otwartym, dostępnym, miejscem spotkań, rozmów i wspólnych działań. Tylko w ten sposób, dzięki sprawnej komunikacji z mieszkańcami sprawimy, że Pułtusk stanie się lepszym miejscem do życia, pracy, rozwoju i inwestycji.

Następnie wytłumaczył, dlaczego kandyduje z własnego komitetu wyborczego. 

Nie kandyduję pod szyldem żadnej konkretnej partii, ponieważ nie jestem kandydatem jednego ugrupowania politycznego. Komitet Wyborczy Wyborców Mariusz Osica ,,Razem dla Pułtuska” to lokalne porozumienie środowisk prawicowych oraz osób bezpartyjnych, które chcą razem, skutecznie działać na rzecz Pułtuska. Cieszę się, że popiera mnie wiele różnych środowisk niezwiązanych z partiami politycznymi.

W kolejnej części konferencji kandydat na burmistrza przedstawił po krótce biogram oraz zaprezentował kandydatów do rady miejskiej z trzech okręgów wyborczych. 

OKRĘG  Nr  1

1. Michał Kisiel   

Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku, Radny Rady Miejskiej w Pułtusku, Członek Zarządu Oddziału Północno-Mazowieckiego Stowarzyszenia ,,Wspólnota  Polska”. Wykształcenie wyższe, absolwent MBA. Żona Katarzyna, ojciec trojga dzieci i szczęśliwy dziadek trojga wnucząt.

2. Franciszek Piórek  

Wykształcenie średnie. Emeryt, rolnik, honorowy Prezes OSP Trzciniec, wieloletni radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Regionalnej. Szczęśliwy mąż i ojciec.

3. Edward Łaszczych  

Radny obecnej kadencji. Obecny Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz III kadencji. Prezes honorowy  OSP w Grabówcu. Wykształcenie ekonomiczne - organizacja i zarządzanie przedsiębiorstw rolnych.

4. Cezary Kordowski 

Radny obecnej kadencji. 50 lat, wykształcenie średnie, prowadzi gospodarstwo rolne. Członek zarządu OSP Głodowo. Żonaty, ojciec wspaniałego syna.

5. Agnieszka Zaleska  

Wykształcenie wyższe. Główny specjalista w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pułtusku z siedzibą w Golądkowie. Radna Rady Miejskiej w Pułtusku VII kadencji. Członkini KGW “Niezapominajka” w Lipnikach Starych. Mężatka, mama dwójki dzieci.

6. Ewa Wiązowska 

Wykształcenie wyższe. Ukończyła kierunek: finanse przedsiębiorstw. Od wielu lat pracuje jako Główna Księgowa w Nadleśnictwie Pułtusk. Zaangażowana w lokalne inicjatywy społeczne. Interesuje się historią i geopolityką.

7. Ewelina Melnicka

Rodowita Pułtuszczanka. Z wykształcenia mgr doradztwa zawodowego i polityki socjalnej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu placówki edukacji pozaszkolnej. Inicjatorka i uczestniczka projektów edukacyjno-społecznych. Obecnie wychowawca świetlicy i nauczycielka techniki w PSP nr 4 w Pułtusku. Zaangażowana w wiele projektów i otwarta na współpracę. Szczęśliwa żona i matka trójki dzieci.

8. Anna Goździewska  

Absolwentka Policealnego Studium Zawodowego: Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstw. Obecnie emerytka. Założycielka i Przewodnicząca KGW “NAREW” w Kacicach. Mężatka, matka dwójki dorosłych dzieci.

9. Bogusław Jerzy  Wiśniewski (nieobecny na konferencji)

Żonaty, trójka dzieci, wykształcenie wyższe. Jest Wielkim Rycerzem Zakonu św. Jana Pawła II. Od 16 lat pracownik samorządowy Urzędu Miejskiego w Pułtusku. Ostatnio sprawował stanowisko Komendanta Straży Miejskiej. Podczas wykonywania obowiązków zainicjował i współtworzył Przechowalnię Miejską dla psów w Pułtusku. Od 24 lat pełni funkcję kuratora sądowego. Bliskie są mu problemy osób z niepełnosprawnościami.

OKRĘG   Nr 2

1.  Bogdan Pieńkos  

Pułtuski przedsiębiorca, wieloletni Radny Rady Miejskiej w Pułtusku. Żonaty, ojciec trzech synów.

2.  Sławomir  Krysiak   

Nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku, prezes i trener Młodzieżowego Klubu Sportowego Pułtusk, wieloletni radny Rady Miejskiej.

3.  Adam Maicki

Wykształcenie średnie, wiek: 54 lata. Żonaty, ojciec trójki dzieci, a także szczęśliwy dziadek. Od urodzenia związany z Miastem i Gminą Pułtusk. Radny mijającej kadencji. Aktywny działacz społeczny i wolontariusz. Organizator pikników i zabaw dla dzieci. Członek "Klubu Gazety Polskiej" w Pułtusku. Człowiek dbający o upamiętnianie polskiej historii i jej bohaterów.

4.  Wanda Koniecka-Pieńkos  

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Emerytowana nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi.  Prowadziła warsztaty, szkolenia i kursy dla nauczycieli. Inicjatorka i organizatorka wielu uroczystości historyczno-patriotycznych. Za pracę zawodową i społeczną odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, a także Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Uhonorowana nagrodą Ministra Edukacji i wieloma innymi nagrodami. Posiada duże doświadczenie w społecznej pracy w związkach zawodowych. Mężatka, szczęśliwa w życiu rodzinnym. W pracy społecznej wspierana przez męża Zdzisława, historyka i trenera.

5.  Robert Stańkowski  

45 lat, wykształcenie średnie techniczne. Prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą – usługi kierowcy autobusu. Żona, trójka dzieci. Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.

6.  Hanna Socharska  

64 lata, emerytka, wykształcenie średnie. Współwłaścicielka sklepu rybnego w Pułtusku i wypożyczalni kajaków KEJA. Matka trójki dzieci i babcia trojga wnucząt. Szczęśliwa mężatka od 43 lat. Pasjonatka żeglarstwa i kajakarstwa.

7.   Danuta Tyszkiewicz 

Emerytowana nauczycielka. Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Wieloletni dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Przemiarowie.Członkini Światowego Związku Żołnierzy AK, Oddział Pułtusk

8.  Paulina Andrzejewska 

38 lat, zajmuje się importem i eksportem w firmie z branży mleczarskiej. Wykształcenie wyższe, technolog żywności, absolwentka SGGW. Mama dwójki dzieci, mężatka.

9.  Michał Mitkowski   

40 lat, nauczyciel języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku. Wykształcenie wyższe, absolwent anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Żonaty, ojciec jednego syna. Rodowity Pułtuszczanin.

OKRĘG   Nr  3

1.  Mariusz Osica    

Radny Rady Miejskiej VII i VIII kadencji. Nauczyciel Publicznej szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku. Absolwent AWF w Warszawie i Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie oraz certyfikowany manager, absolwent  studiów Executive MBA. Założyciel i trener klubu pływackiego UKS Posejdon. Żonaty, dwójka dzieci.

2.  Ireneusz Purgacz 

Adwokat, prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką. Wieloletni działacz społeczny i samorządowy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku.

3.  Michał Sebastian  Górecki 

Radny Rady Miejskiej VIII kadencji. Wieloletni pracownik administracji publicznej. Społecznik. Wykształcenie wyższe administracyjne. Żonaty, dwoje dzieci.

4.  Stanisław Zaremba  

Wieloletni radny rady miejskiej w Pułtusku. Były pracownik samorządowy z bogatym doświadczeniem w sferze pomocy społecznej, profilaktyki i oświaty. Wykształcenie wyższe techniczne oraz w zakresie Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego. Żonaty, troje dzieci.

5.  Żaneta Hermanowska  

Pracownik Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Wykształcenie wyższe administracyjne. Wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządzie gminnym. Mężatka, matka dwóch synów.

6.  Małgorzata Grąbczewska (nieobecna na konferencji)

Wieloletni pracownik Domu Polonii w   Pułtusku na stanowisku Kierownik Działu Marketingu i Obsługi Imprez. Doświadczenie  w pozyskiwaniu środków finansowych i realizacji projektów kulturalnych. Wdowa. Dwoje dzieci.

7.  Dorota Wałowska 

Pracownik obsługi sklepu. Wykształcenie wyższe na kierunku doradztwo zawodowe i polityka socjalna. Mężatka, matka trójki dzieci.

8.  Agnieszka Jasińska

Nauczyciel z wieloletnim stażem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku. Pasjonatka historii. Szczęśliwa żona i mama dorosłego syna.

9.  Mariusz Osiński (nieobecny na konferencji)

Pracownik administracji publicznej. Wykształcenie wyższe ekonomiczne - zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. 49 lat, żonaty, dwoje dzieci.

 

 

autor: J K

Tagi: #Konferencja #polityka #wybory #2024 #kandydat na burmistrza Pułtuska

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy