REKLAMA

Data publikacji: 6 kwi 2020

KOLEJNA OSOBA ZAKAŻONA W POWIECIE PUŁTUSKIM

KOLEJNA OSOBA ZAKAŻONA W POWIECIE PUŁTUSKIM

Czwarty potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 w powiecie pułtuskim. Dotyczy osoby dorosłej (kobiety 50 +). Kobieta przebywała w kwarantannie domowej, obecnie jest w izolacji domowej. Stan pacjentki jest dobry.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pułtusku   z dnia 06.04.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 06.04.2020r.

Wczoraj w Polsce mieliśmy rekordowy, jak dotychczas, przyrost wykrytych zakażeń - 475 osób. Dotychczas na Mazowszu wykryto 967 zakażeń koronawirusem, z czego 20 osób zmarło. 10 osób w naszym województwie wyzdrowiało.

RAPORT - MAZOWSZE:

Na podstawie dokumentacji i nadesłanych meldunków z województwa odnotowano 20. zgon na terenie województwa mazowieckiego. Jest to mężczyzna (l.71), hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym z chorobami współistniejącymi.

Nowe przypadki ozdrowieńców odnotowano na Mazowszu w Pruszkowie, Warszawie, Kozienicach, Mińsku i Otwocku: 5 kobiet i 5 mężczyzn. Najmłodsza osoba ma 18 lat, najstarsza 63 lata. Trzy osoby w grupie wiekowej 18-25. Siedem osób w grupie wiekowej 37-63.

Raport przekazywany jest po godz. 16:00, dlatego też może różnić się raport dobowy od informacji publikowanych na bieżąco a spływających z całego kraju.

RAPORT DNIA - POLSKA:

godz. 11:00 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż mamy 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
18 osób z woj. śląskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,
12 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. świętokrzyskiego,
9 osób z woj. dolnośląskiego,
8 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. podlaskiego,
6 osób z woj. opolskiego,
6 osób z woj. lubelskiego,
4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
3 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

Poinformowano o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 4201 osób w tym 98 przypadków śmiertelnych.

Tagi: #COVID-19 #koronawirus #koronawirus na Mazowszu #koronawirus na świecie #koronawirus w Pułtusku #raport dnia #zakażona

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy