REKLAMA

Data publikacji: 12 kwi 2020

Kolejna, młoda osoba zakażona koronawirusem

Kolejna, młoda osoba zakażona koronawirusem

Szósty potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 w powiecie pułtuskim dotyczy osoby poniżej 18 r. życia. Osoba  przebywała w kwarantannie domowej, obecnie jest w izolacji domowej. Stan pacjenta określany jest jako dobry.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku  z dnia 12.04.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 12.04.2020r.

RAPORT DNIA -MAZOWSZE

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje:

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby to 35 osób obu płci wykazane w powiatach: grójecki (1), kozienicki (1), legionowski (1), miński (1), ostrowski (3), otwocki (1), piaseczyński (2), pruszkowski (2), przysuski (1), pułtuski (1), szydłowiecki (1), m.st. Warszawa (16), wołomiński (1), wyszkowski (1), warszawski zachodni (2).

Potwierdzone przypadki zachorowań są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie jest hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach.

Od początku raportowania nie potwierdzono przypadków zachorowania w powiecie Maków Mazowiecki, Sokołów Podlaski, Żuromin.

ZGONY:

Na podstawie dokumentacji (ZLK-5), które wpłynęły do powiatowych inspektorów sanitarnych i nadesłanych meldunków z całego województwa odnotowano zgony na terenie województwa mazowieckiego przez:

(66) kobieta (l.88), hospitalizowana w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, ul. Szaserów.

(67) mężczyzna (l.55), hospitalizowany w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, ul. Szaserów.

(68) kobieta (l.94), hospitalizowana w Szpitalu MSWiA w Warszawie.

(69) kobieta (l.88), hospitalizowana w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, choroba współistniejąca.

OZDROWIEŃCY:

Nowe przypadki ozdrowieńców wykazane przez:

Tagi: #koronawirus #koronawirus na Mazowszu #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku #koronawirus Warszawa

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy