REKLAMA

Data publikacji: 20 lut 2023

Klub Radnych PiS wydał oświadczenie. Powodem ,,przeoczenie" Burmistrza

Klub Radnych PiS wydał oświadczenie. Powodem ,,przeoczenie" Burmistrza

Blisko 40 mln zł z rządowych dotacji ,,przeoczone” w prezentacji Burmistrza? – Oświadczenie Klubu Radnych PiS Rady Miejskiej w Pułtusku

W czwartek, 16 lutego Mieszkańcy Gminy Pułtusk, w tym Radni Rady Miejskiej w Pułtusku, zostali zaproszeni na spotkanie z Burmistrzem Miasta Pułtusk Wojciechem Gregorczykiem. To już tradycja, że na początku roku Burmistrz z własnej inicjatywy organizuje spotkanie, którego celem jest przedstawienie owoców pracy Burmistrza na rzecz naszej społeczności.

Dotychczas Pan Burmistrz podczas takich spotkań sumiennie informował o inwestycjach zrealizowanych w poprzednich latach oraz planowanych w przyszłości. Również, co ważne, w sposób transparentny przedstawiane były koszty i źródła finansowania tych przedsięwzięć. Wzorem lat ubiegłych została przygotowana prezentacja multimedialna (film) prezentująca Inwestycje Gminy Pułtusk, którą zgromadzeni mogli obejrzeć podczas spotkania.

Niestety, prawdopodobnie z powodu zbyt wielu obowiązków lub przypadkowego przeoczenia, Pan Burmistrz zapomniał poinformować mieszkańców o rządowych źródłach dofinansowania większości inwestycji. Chodzi zarówno o kluczowe inwestycje zrealizowane w minionym roku, jak i te realizowane obecnie, na łączną kwotę dofinansowania ok. 40 mln zł. Lokalna społeczność nie otrzymała również informacji o źródłach finansowania wielu działań i inwestycji z zakresu poprawy jakości powietrza i niskoemisyjności – a to kolejne dodatkowe rządowe fundusze.

W wyniku roztargnienia można zapomnieć o uwzględnieniu pewnych informacji, jednak w tym wypadku chodzi o dotacje, jakich nie było jeszcze w 34-letniej historii samorządu pułtuskiego. Taka sytuacja dziwi tym bardziej, że Pan Burmistrz nie zapomniał o niewielkich dofinansowaniach ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika – te znajdują się w filmowej prezentacji.

Zaistniała sytuacja to swego rodzaju niezamierzony zapewne „wypadek przy pracy”. Spieszymy więc uzupełnić braki w prezentacji Pana Burmistrza, załączając do tekstu slajdy prezentacji z informacjami o źródłach dofinansowania.

Panu Burmistrzowi deklarujemy, że w przyszłości chętnie pomożemy przygotować prezentację, tak aby była merytoryczna i rzetelnie przedstawiała mieszkańcom informacje o pozyskanych przez Gminę dofinansowaniach.

Mieszkańców natomiast zapewniamy, że nadal będziemy zabiegać o pozyskiwanie środków finansowych na inwestycje w naszej gminie. Dla nas najważniejsze są konkretne działania na rzecz lokalnej społeczności, które przynoszą namacalne efekty.

Bez ogromnego wsparcia w pozyskiwaniu środków finansowych wicepremiera Henryka Kowalczyka oraz pułtuszczanki, Zastępcy Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamili Mokrzyckiej nie udałoby nam się zrealizować większości inwestycji ani też planować kolejnych. Dziękujemy za zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych, które przyczyniają się do rozwoju naszej gminy, zmieniając znacząco jej oblicze w ostatnich latach.

Klub Radnych PiS Rady Miejskiej w Pułtusku

Tagi: #burmistrz miasta pułtusk #dofinansowanie #inwestycje #Klub Radnych PiS #Polski Ład #Prawo i Sprawiedliwość #przedszkole w Przemiarowie #Rada Miejska w Pułtusku #Rządowy Fundusz Dróg #Strefy Zieleni i Rekreacji w Pułtusku #WFOŚiGW #wicepremier Henryk Kowalczyk #wiceprezes Kamila Mokrzycka

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy