REKLAMA

Data publikacji: 28 gru 2023

Kicia Kocia - dlaczego warto czytać książki z tej serii dzieciom?

Kicia Kocia - dlaczego warto czytać książki z tej serii dzieciom?

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość świata. Dlatego też nieustannie dociekają i dopytują… Seria książek dla dzieci Kicia Kocia to prawdziwy bestseller na polskim rynku bajek dla dzieci, który podbił serca najmłodszych i ich rodziców. Do tej pory powstało aż kilkadziesiąt książeczek, a każda z nich to niesamowita przygoda, która nie tylko bawi, lecz przede wszystkim uczy.

O czym jest książka Kicia Kocia?

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci w wieku 2-5 lat autorstwa pisarki Anity Głowińskiej. Tytułowa Kicia Kocia to mała, błyskotliwa kotka, która wraz z bratem Nunusiem oraz przyjaciółmi (Adelką, Juliankiem i Packiem) poznaje świat. Przygody Koci uczą dzieci wielu cennych umiejętności, np. radzenia sobie z emocjami. Postacie wykreowane przez autorkę są wyraziste i łatwo zapadają w pamięć, dzięki czemu dzieci mogą się z nimi utożsamiać.

Każda książeczka to inna przygoda, z której dzieci mogą wyciągnąć morał. Historie dotyczą codziennych sytuacji i czynności oraz związanych z nimi wyzwań. Kicia Kocia mierzy się np. z lękiem przed pływaniem. 

Dla najmłodszych dzieci autorka napisała serię Kicia Kocia i Nunuś, w której to bohaterka uczy swojego brata podstawowej wiedzy o świecie, np. nazw zwierząt czy przedmiotów. Dzieci wprost uwielbiają przygody tej rezolutnej kotki!


Dlaczego warto czytać dzieciom książki Kicia Kocia?

Książeczki z serii Kicia Kocia odpowiadają na potrzeby najmłodszych dzieci. Głośne czytanie stymuluje mózg dziecka tworząc połączenia neuronalne, pomaga w zdobywaniu nowych umiejętności i wiedzy oraz usprawnia aparat mowy. Wystarczy czytać dziecku codziennie przed snem.

Książki Kicia Kocia pobudzają dziecięcą wyobraźnię i poszerzają horyzonty, a do tego przekazują pozytywne wartości i dobre wzorce zachowania. Przydatne również w późniejszym okresie życia. Cennym atutem serii jest szeroki przekrój tematów. Książeczki poruszają problemy, które dotyczą każdego dziecka. Twoja pociecha boi się wizyty u lekarza? „Kicia Kocia jest chora” zmniejsza obawy i strach pokazując dziecku  przebieg takiej wizyty. Chcesz nauczyć utrzymywania porządku? „Kicia Kocia sprząta” uczy dziecko brania odpowiedzialności za swoje rzeczy. Tata Kici daje wskazówki, które pomagają w porządkach. Bez zbędnych awantur i moralizatorstwa.

Książki z serii Kicia Kocia są napisane prostym, przystępnym dla dzieci językiem. Jest odpowiednia nawet dla 2-latków. A otwierane okienka i przyciągające uwagę kolorowe ilustracje zachęcają do lektury. Dodatkowo wszystkie publikacje są wykonane z trwałego kartonu, zatem mogą służyć przez długi czas. Dodatkowym atutem książeczek jest przystępna cena.

Podsumowując. Kicia Kocia to seria, która nie tylko zapewnia rozrywkę dzieciom, lecz także uczy i rozwija ich umiejętności. Najmłodsze dzieci nie wiedzą jeszcze w jaki sposób zachowywać się w codziennych sytuacjach. Potrzebują przewodnika oraz jasnych reguł postępowania, aby nie zagubić się w otaczających świecie. Przyjazna kotka pomaga dzieciom oswoić emocje, budować relacje, rozumieć siebie i innych. 

źródło: artykuł sponsorowany

autor: J K

Tagi: #Kicia Kocia

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news