REKLAMA

Data publikacji: 26 mar 2023

Karolina Baran w American Idol! Jest też pułtuski akcent w karierze utalentowanej wokalistki

Karolina Baran w American Idol! Jest też pułtuski akcent w karierze utalentowanej wokalistki

W najbliższą niedzielę, 26 marca, w telewizyjnym programie American Idol wystąpi Kaeyra czyli Karolina Baran. 21-letnia Karolina urodziła się w Chicago, ale jej korzenie są czysto polskie. Piosenkarka dała poznać się również pułtuskiej publiczności - występowała wraz ze swoim zespołem "Profusion" podczas III i IV Pułtusk Festiwalu im Krzysztofa Klenczona. Jurorzy i publiczność docenili jej talent. Trzymamy kciuki za sukces Polki!

21-letnia Karolina urodziła się w Chicago, ale jej korzenie są czysto polskie. Jest wnuczką byłego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Z muzyką ma do czynienia praktycznie od najmłodszych lat. Od dziecka, pod czujnym okiem swojej mentorki i jednocześnie mamy, Joanny Szepelawy, rozwijała swój talent artystyczny. Założyła zespół Caroline & The Priority w którym śpiewała i grała na basie. Caroline Baran (Kaeyra) to nie tylko piękny głos i gra na instrumentach. Również pisze teksty i komponuje. To wszechstronnie utalentowana artystka, która współpracowała i występowała z największymi gwiazdami w naszym kraju, ale również w USA. Brała udział w wielu projektach muzycznych.

Podczas Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona dwukrotnie występowała dla pułtuskiej publiczności i wraz z zespołem została wyróżniona m.in.: nagrodą dla polonijnego uczestnika konkursu, I nagrodą Alicji Klenczon - Patrona Honorowego Festiwalu oraz nagrodą specjalną Stowarzyszenia Polski Rock-n-Roll im. K. Klenczona. W 2015 roku podczas pułtuskiego festiwalu Paweł Sztompke wręczył zaproszenie do programu „Muzyczna Jedynka” i możliwość prezentacji na antenie ogólnopolskiej radia dla Karoliny Baran.

Wstępne przesłuchania do American Idol rozpoczęły się 3 sierpnia 2022 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Podczas przesłuchań w Las Vegas, Nashville i New Orleans jury podęło pierwsze decyzje, którzy uczestnicy powinni przejść do kolejnej tury przesłuchań. Uczestnicy, którzy zaimponowali dwóm z trzech sędziów podczas przesłuchania, otrzymują Golden Ticket – Złoty Bilet, który pozwala na pominięcie pierwszego tygodnia zmagań podczas Hollywood Week. Polka otrzymała własnie taki bilet. To nie pierwszy star utalentowanej wokalistki w amerykańskim show. Swoich sił próbowała już w 2018 r. Tym razem ma szansę wygrać.

Kaeyra jest znana polonijnej publiczności. Wielokrotnie brała udział w polskich festiwalach m.in: Festiwalu Top of the Top 2021 w Operze Leśnej w Sopocie. Występowała także m.in. na festiwalu Lollapalooza i wielu sportowych imprezach. Jak sama podkreśla, dyscyplinę pracy wpoili jej rodzice. Jej mama na co dzień prowadzi szkołę muzyczną w podchicagowskim Schaumburgu.

Występ Kaeyry w programie American Idol będzie można obejrzeć w niedzielę 26 marca o godzinie 7:00 PM na kanale ABC 7. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. na podstawie polskieradio.com, amerykapopolsku.com,

Tagi: #American Idol #Karolina Baran #Kayera #Muzyka #Polka w American Idol #show #telewizja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy