REKLAMA

Data publikacji: 10 lis 2023

Jubileusz 20-lecia 13 Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius"

Jubileusz 20-lecia 13 Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius"

W minioną sobotę, 4 listopada świętowali swój Jubileusz. Mija 20 lat działalności 13 Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius".

W Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy został zorganizowany Biwak XX-lecia powstania jednostki 13 Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius". Jest to drużyna męska.

Po oficjalnej części, w trakcie której m.in. odśpiewano hymn Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz odczytano rozkaz powołania drużyny wszyscy zgromadzili się przy wspólnym obrzędowym świeczkowisku.

Video niedostępne.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Harcerze ZHR z Ostrołęki, Nasielska i Warszawy, duchowi przewodnicy, rodziny i przyjaciele, osoby wspierające działalność drużyny harcerskiej oraz przedstawiciele władz Samorządu Gminy Winnica wraz z wójtem Robertem Wróblewskim. Nie mogło zabraknąć noszącej te same barwy, żeńskiej drużyny winnickich harcerek - 13 Winnickiej Drużyny Harcerek "Żywioły" im. dh. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej, której drużynową jest Podharcmistrzyni Monika Zaręba HR.

W holu szkoły przygotowano wystawę poświęconą dotychczasowej historii i działalności 13 Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius". Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i ekologiczne pamiątki z jubileuszu.

Obecnie męska drużyna liczy 29 harcerzy. Pierwsza Winnicka drużyna została powołana rozkazem z 3 czerwca 2003 r. i działa do dziś, ciągle się rozrastając. To właśnie świętująca swój jubileusz "13-stka". Na początku gromadziła samych chłopców ze wszystkich szkół na terenie gminy. Po dwóch latach zawiązała się pierwsza drużyna żeńska.  Obydwie drużyny wchodzą w skład 13 Winnickiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Magnus".

Aktualnie drużynowym Winnickiej Drużyny Harcerzy "Gladius" jest Kamil Kamiński HO. Pierwszym drużynowym i Szczepowym jest Podharcmistrz Janusz Iwiński HR.

Co symbolizuje „13” w nazwie drużyny ZHR? Cyfra „1” oznacza numer drużyny w środowisku, a „3” to rok powstania. Barwy drużyny to żółty i czarny. Na prawym ramieniu munduru znajdują się odznaczenia i sprawności.

Gratulujemy pięknego Jubileuszu i życzymy owocnej działalności na kolejne lata.

Foto pultusk.news - foto do inforgrafiki Nadwkrzański Hufiec Harcerzy ZHR profil facebook

Tagi: #13 Winnicka Drużyna Harcerzy Gladius #Harcerze #Nasielsk #Ostrołęka #Warszawa #Winnica #ZHR #Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy