REKLAMA

Data publikacji: 21 mar 2020

JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI - sytuacja epidemiologiczna w powiecie pułtuskim

JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI - sytuacja epidemiologiczna w powiecie pułtuskim

107 osób zakażonych na Mazowszu a w powiecie pułtuskim żadnego potwierdzonego testami przypadku. W ciągu ostatniej doby, dwie osoby więcej skierowane zostały przez sanepid na 2-tygodniową kwarantannę domową i 5 osób dodatkowo objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Statystyki wskazują, że mieszkańcy powiatu zgłaszają się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku i zgodnie z obowiązkami pracowników "sanepidu" są wysyłani na kwarantannę domową lub obejmowani nadzorem epidemiologicznym.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie pułtuskim

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku  z dnia 21.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 21.03.2020 r.

W ciągu ostatniej doby w całym kraju wykonano ponad 2 tys. testów.

W Polsce na 15 085 pobranych próbek stwierdzono dotychczas 452 osoby zakażone. Odnotowano 27 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby.

Pamiętajmy również, że w Polsce został wprowadzony STAN EPIDEMII.

Akcja #zostanwdomu znacznie ogranicza możliwości rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Nie należy popadać w panikę, jednak należy być świadomym zagrożenia i dbać o higienę zgodnie z zaleceniami. Należy też wykazać się wyrozumiałością wobec pracowników służby zdrowia, sklepów, banków, policji i innych osób pracujących w miejscach ogólnodostępnych. Niech nikogo nie dziwi, że został wyproszony z banku, jeśli dosyć mocno kaszlał i wzbudziło to niepokój pracowników. W sklepie nie dotykajmy towarów bez opamiętania przebierając i odkładając na półkę bez rękawiczek. Nie oburzajmy się, gdy ktoś nam zwróci uwagę na podobne zachowania. Szanujmy siebie na wzajem i w tym trudnym czasie wykazujmy się większą empatią.

CO ROBIĆ PODCZAS KWARANTANNY?

Tagi: #COVID-19 #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku #Mazowsze #Pułtusk #zakażenia na mazowszu

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy