REKLAMA

Data publikacji: 17 sty 2023

Jechał na "podwójnym gazie" mimo zakazu sądowego

Jechał na "podwójnym gazie" mimo zakazu sądowego

Mimo poważnych konsekwencji prawnych i finansowych za jazdę w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn. Tym razem pułtuscy policjanci zatrzymali 46-latka, który kierował samochodem, mając w organizmie blisko promil alkoholu, a na koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W minioną sobotę, policjanci pełniący służbę patrolową, na terenie gminy Gzy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, za kierownicą którego siedział 46-latek. Przyczyną podjęcia interwencji była wcześniej uzyskana informacja, że kierujący może prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości.

Podejrzenia potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny dało wynik blisko jednego promila. W trakcie dalszych czynności na jaw wyszły kolejne fakty obciążające 46-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach danych ustalono, iż mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu sądowego mężczyźnie grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.

Informacja Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku Autor: sierż. Renata Soból

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy