REKLAMA

Data publikacji: 3 kwi 2020

JAK ŻYĆ? PORADNIK Z ZAGADKĄ W TLE

JAK ŻYĆ? PORADNIK Z ZAGADKĄ W TLE

Byliście już na zakupach? W obliczu obowiązujących obostrzeń w ramach walki z koronawirusem pamiętajcie o zasadach. Jeśli unikniecie kolejek przed sklepem, jesteście szczęściarzami. Apelujemy również o wzajemne zrozumienie podczas wyprawy po najpotrzebniejsze rzeczy.

W sklepach aktualnie mogą przebywać po 3 osoby na jedna kasę. Przed wejściem, każdy musi założyć rękawiczki, tak więc pamiętajcie aby je zabrać ze sobą. Stojąc przed sklepem, w oczekiwaniu na swoją kolej pamiętajcie o zachowaniu od kolejnej osoby odstępu 2 metrów.

Bądźmy w tym czasie empatyczni. Najlepiej zrobić listę zakupów w domu, tak aby czas przebywania w sklepie skrócić do minimum. Na zakupy wybierzmy się pojedynczo, a nie całymi rodzinami. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zakażenia i umożliwmy innym oczekującym szybsze zakupy.

W godzinach 10:00 - 12:00 zakupy mogą robić tylko seniorzy w wieku 65 plus.

Jeśli nie przekonały Was proponowane zasady mamy zagadkę. Policzcie na poniższym zdjęciu, ile osób czeka przed sklepem. Zakładając, że każdy, kto jest w środku robi zakupy 20 minut a w sklepie jest 5 kas, to ile czasu będzie czekała na wejście do sklepu ostatnia osoba w kolejce? A gdyby ten czas zakupów skrócić do 10 minut? Czekamy na Wasze odpowiedzi i komentarze. A Wy jak radzicie sobie z zakupami w tym trudnym dla wszystkich czasie?

Tagi: #koronawirus na Mazowszu #koronawirus Warszawa #koronawirus z Chin #sklep #zakupy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy