REKLAMA

Data publikacji: 28 maj 2020

IV liga może wrócić w innym wariancie. Bez Nadnarwianki...

IV liga może wrócić w innym wariancie. Bez Nadnarwianki...

Niespodziewany zwrot akcji dotyczący IV ligi piłkarskiej na Mazowszu. We wtorek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej poinformował, że będzie chciał dokończyć rozgrywki, ale udział w nich mają wziąć tylko cztery czołowe zespoły. Dwunasta w tabeli Nadnarwianka może sposobić się do kolejnego sezonu, choć wciąż nie jest znana data jego startu. 

MZPN utrzymał decyzję o braku spadków. "Generalnie zadecydowano o zakończeniu rozgrywek prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w stanie, jakim zastał je wybuch epidemii koronawirusa. Podstawą klasyfikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, zweryfikowanych przez właściwą Komisję Gier" – można przeczytać na stronie wojewódzkiego związku. 

Zmieniły się natomiast ustalenia dotyczące awansu. "Jednak kilka ważnych decyzji pozostawiono otwartych, w zależności od rozporządzenia władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach. Jeśli takowe zapadną, aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu. Terminy meczów to 10,13 i 17 czerwca; jeśli nie będzie zgody premiera, prawo do barażu o awans do III ligi (termin: 27 czerwca br. na neutralnym terenie) otrzymają zespoły z pierwszych miejsc, wyłonione na podstawie przepisów regulaminu § 16 ust. 3 pkt. 1 lit. d Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN" – czytamy. 

W tej sytuacji do gry w IV lidze (grupa północna) w sezonie 2019/20 powrócić mogą jeszcze (i stoczyć walkę o miejsce w barażu): Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa i KS Łomianki. Ciekawie będzie też w ciechanowsko-ostrołęckiej "okręgówce". O przepustkę do IV ligi zagrać mogą: Narew Ostrołęka, KS Troszyn, Żbik Nasielsk i Mławianka.  

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy