REKLAMA

Data publikacji: 28 gru 2023

II Kurpiowski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wkrótce w Pułtusku!

II Kurpiowski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wkrótce w Pułtusku!

Już 16 grudnia (sobota) w Sali Maneż Domu Polonii w Pułtusku (ul. Szkolna 11), w godz. 11:00-16:00 odbędzie się ciekawe wydarzenia zorganizowane przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Do Pułtuska zjadą najznamienitsi twórcy i twórczynie ludowe z terenów Puszczy Zielonej i Puszczy Białej. Będą oferowali unikatowe wyroby, których nie znajdzie się w tradycyjnych sklepach. Nie zabraknie warsztatów z tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, prowadzonych przez wielokrotnie nagradzanych twórców ludowych i artystów w swej dziedzinie m.in. z Pniewa, Somianki, Magnuszewa, Węgrowa, Zambrowa, Ostrołęki, Czarni i Kadzidła.

Na ten wyjątkowy dzień zaplanowaliśmy degustację i sprzedaż, ciast oraz potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z Kurpi Puszczy Białej i Zielonej, a wszystko w klimacie motywu przewodniego wydarzenia, czyli zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Jak na Kiermasz Bożonarodzeniowy przystało, nie może zabraknąć kolęd! Najpiękniejsze pieśni świąteczne na kurpiowską nutę zagrają i zaśpiewają dla nas: zespoły z Gminnego Domu Kultury z Rozóg, Kapela z Puszczy Białej „OBEREK” z Wyszkowa oraz prawdziwa niespodzianka – gościnnie wystąpi dla Państwa Kapela górali „Beskidy”.

W programie zaplanowano również wspólne śpiewanie kolęd, dekorowanie etno choinki ozdobami wykonanymi podczas warsztatów oraz wizytę prawdziwego Świętego Mikołaja.

Kontakt: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Biuro Regionalne w Pułtusku ul. Szkolna 11,

06-100 Pułtusk

e-mail: janusz.pawlak@nikidw.edu.pl

tel.: 511 056 898

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny! Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi Biuro Regionalne w Pułtusku ul. Szkolna 11, 06-100 Pułtusk

Fot. Pułtusk.news ,,I Kurpiowski Kiermasz Bożonarodzeniowy" 2022 r.

autor: J K

Tagi: #Bożonarodzeniowy #kiermasz #Kurpiowski #Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news