REKLAMA

Data publikacji: 8 gru 2025

Idą w ciemno. Mieszkańcy naszego powiatu lekceważą przepisy i igrają z własnym życiem

Idą w ciemno. Mieszkańcy naszego powiatu lekceważą przepisy i igrają z własnym życiem

Ciemne ubrania, brak odblasków i spacer poboczem po zmroku. Choć brzmi jak proszenie się o tragedię, to wciąż codzienność na lokalnych drogach. Piesi nagminnie ignorują przepisy ruchu drogowego, narażając siebie i kierowców.

Prawo jest jednoznaczne: po zmroku, poza obszarem zabudowanym, pieszy musi mieć element odblaskowy widoczny dla innych uczestników ruchu. Mimo to policja regularnie ujawnia kolejne przypadki łamania tego obowiązku.

REKLAMA

Z danych Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wynika, że od 2022 roku do 27 listopada 2025 r. funkcjonariusze ujawnili 100 wykroczeń polegających na braku odblasków u pieszych. Na szczęście, w tym samym okresie na terenie powiatu nie odnotowano wypadków, których przyczyną byłaby niewidoczność pieszych.

Policjanci prowadzili zarówno kontrole, jak i działania edukacyjne, przypominając pieszym o obowiązku noszenia odblasków po zmroku - informuje pułtuska policja w odpowiedzi na nasze pytania.

Brak tragicznych statystyk nie powinien jednak uspokajać. To raczej szczęście niż dowód rozsądku. Jeden nieoświetlony odcinek drogi, jeden kierowca, który nie zdąży zareagować i sytuacja może się dramatycznie zmienić.

Odblask nie jest modą ani fanaberią. To najprostszy sposób, by być widocznym i wrócić do domu żywym.

autor: Mateusz Malinowski

Tagi: #Komenda Policji w Pułtusku #noś odblaski #piesi #Pułtusk #powiat pułtuski

Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Udostepnij

Idą w ciemno. Mieszkańcy naszego powiatu lekceważą przepisy i igrają z własnym życiem

Idą w ciemno. Mieszkańcy naszego powiatu lekceważą przepisy i igrają z własnym życiem