REKLAMA

Data publikacji: 21 kwi 2023

I ETAP KONKURSU ENGLISH MASTER

I ETAP KONKURSU ENGLISH MASTER

W Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się dziś I etap Konkursu Języka Angielskiego - English Master. Przystąpili do niego uczniowie z kilkudziesięciu mazowieckich szkół.

Niezmiernie mi miło, że mogłam dziś otworzyć trzecią edycję Konkursu Języka Angielskiego English Master 2023, którego pomysłodawcą jest Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku. Cieszę się, że tak wiele osób wykazało zainteresowanie uczestnictwem w naszym konkursie. Jestem przekonana, że udział przyniesie korzyść nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom. Każdy mógł zweryfikować swoją wiedzę i sprawdzić nad czym trzeba jeszcze popracować, żeby w przyszłym roku osiągnąć wyższy poziom kompetencji językowych i znaleźć się w gronie najlepszych

- mówi Anna Majewska, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi, a zarazem pomysłodawczyni konkursu.

W tegorocznej edycji wzięło udział 35 szkół z naszego województwa (11 ponadpodstawowych i 24 podstawowe). W samym pułtuskim liceum internetowy arkusz konkursowy rozwiązało 122 uczniów. Trwa weryfikacja wyników, która pozwoli wyłonić w każdej szkole 5 najlepszych osób. 26 kwietnia odbędzie się drugi etap - wojewódzki.

Warto dodać, że wszystkie etapy konkursu odbywają się w formie zdalnej.

Uczestnicy muszą wykazać się znajomością leksyki, gramatyki, parafraz, umiejętnością pracy z tekstem czytanym oraz wiedzą o krajach anglojęzycznych.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, ale motywacją do uczestnictwa w zmaganiach konkursowych jest także możliwość zdobycia dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół średnich. Konkurs Języka Angielskiego English Master został wpisany na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty do wykazu zawodów wiedzy.

fot. Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku

Tagi: #edukacja #English Master #j. angielski #konkurs #LO im. Piotra Skargi #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy