REKLAMA

Data publikacji: 19 wrz 2023

Hit kolejki BRIX - Polonia na remis

Hit kolejki BRIX - Polonia na remis

W minioną niedzielę BRIX Pułtusk zmierzył się z Polonią Warszawa. Obie drużyny mogły pochwalić się kompletem zwycięstw na początku rozgrywek. Po meczu obie nadal zostają niepokonane.

Zarówno gospodynie jak i przyjezdne miały swoje szanse na otwarcie wyniku. W przekroju całego meczu zarysowała się przewaga BRIX Pułtusk, który częściej był przy piłce na połowie przeciwnika oraz dochodził do bardziej klarownych sytuacji.

W drugiej połowie kibice gospodarzy przeżyli dwie minuty grozy w których to polonistki trafiły kolejno w słupek i poprzeczkę. Wtedy zaczęto mówić o niewykorzystanych sytuacjach.

Bramki padły natomiast w samej końcówce spotkania. Pierwsza w 87 minucie dla Polonii kiedy przy rzucie sędziowskim sędzia nie pozwolił gotowej już zawodniczce powrócić na boisko i właśnie w ten sektor doświadczone polonistki wykonały podanie, które okazało się asystą.

Pięć minut później BRIX dopiął tego do czego dążył przez cały mecz. Po strzale Dominiki Skolimowskiej doprowadził do wyrównania.

Obie drużyny zeszły z boiska z niedosytem, ale też z poszanowaniem punktu.

Na brawa zasługuje gra wszystkich zawodniczek broniących, ponieważ w ciągu ponad 90 minut spisywały się rewelacyjnie i zostawiły dużo zdrowia na boisku.

Niedzielny mecz zgromadził dosyć dużą liczbę kibiców, których wsparcie można było co jakiś czas usłyszeć z obu trybun. W gronie kibiców pojawia się coraz więcej młodych zawodniczek FUKS z rodzinami, co napawa dużym optymizmem, a przed treningami słychać rozmowy o weekendowym meczu seniorek.

Zarówno kibice jak i sędziowie, którzy stanęli na wysokości zadania stwierdzili, że spotkanie stało na wysokim poziomie i krótko mówiąc było co oglądać.

BRIX Pułtusk pozostaje niepokonany w 3 lidze, a na następny mecz jedzie do Białegostoku

BRIX Pułtusk 1:1 Polonia Warszawa

Skład BRIX

Łukasik, Nowosielska, Sadolewska, Młodzianowska, Skolimowska, Zawadka, Stępkowska, Waśniewska S., Dawidczyk, Skławanek, Waśniewska O. Oraz Zaremba, Tetwejer, Makowska M., Lesińska, Bulkowska

Trener: Łukasz Załęski

Drużyny FUKS PUŁTUSK wspiera Miasto i Gmina Pułtusk oraz Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk, BRIX, IsbudPolmlekAgami, Powiat Pułtuski, Mosir Pułtusk

Sponsorem Głównym pierwszej drużyny grającej w III lidze są Firmy Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk oraz BRIX

Autor: Łukasz Załęski

autor: J K

Tagi: #Fuks Brix Pułtusk #kobiety #piłka nożna #Pułtusk #sport

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy