REKLAMA

Data publikacji: 29 mar 2023

GROŹNE NIEWYBUCHY ZNALAZŁ NA TERENIE POLA UPRAWNEGO

GROŹNE NIEWYBUCHY ZNALAZŁ NA TERENIE POLA UPRAWNEGO

Na terenie pola uprawnego w miejscowości Mieszki-Kuligi, mężczyzna znalazł groźne niewybuchy z czasów II wojny światowej. Pozostałości z czasów II wojny światowej trafiły w ręce wojskowych saperów. Do czasu przyjazdu żołnierzy teren, jak i same pociski zabezpieczali pułtuscy funkcjonariusze.

Pomimo upływu wielu lat, na obszarze całej Polski odnajdywane są często niebezpieczne "pamiątki" z okresu II wojny światowej. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które są wydobywane przez poszukiwaczy militariów, przy okazji prowadzonych prac budowlanych, czy w sezonie - przez grzybiarzy. I tak też było w miniony poniedziałek 27 marca.

Na terenie pola uprawnego, w miejscowości Mieszki-Kuligi, mężczyzna znalazł pociski. Groźne niewybuchy z czasów wojny zabezpieczali policjanci Posterunku Policji w Pokrzywnicy. Na miejsce przybył patrol rozminowania, odnalezionymi pociskami zajęli się wojskowi saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Autor: sierż. Renata Soból, / FOTO KPP Pułtusk

Tagi: #niewybuch #Policja #saperzy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy