REKLAMA

Data publikacji: 6 mar 2019

Gmina zakupiła czujniki jakości powietrza

Gmina zakupiła czujniki jakości powietrza

W ubiegłym roku wiele pisali mieszkańcy Pułtuska o potrzebie zainstalowania czujników jakości powietrza na terenie miasta. Dyskutowano niejednokrotnie o problemie na forach internetowych i portalach społecznościowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Gmina Pułtusk zainwestowała w dwa czujniki powietrza. Są zamontowane na budynku Urzędu Miejskiego w Pułtusku przy ul. Rynek 41 oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Pułtusku przy ul. Polnej 7.
Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. Czujniki mierzą poziom stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5, PM 10, SO2, temperaturę, wilgotność i ciśnienie.

Powyższe dane można sprawdzić na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pułtusku (www.pultusk.pl), wchodząc na baner Oddychaj Na Mazowszu, a także na stronie internetowej Starostwa Powiatowego lub bezpośrednio na stronie www.oddychajnamazowszu.pl.

Jak informuje Referat Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, pierwszy czujnik był już wcześniej założony przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego, w ramach  projektu „Czyste powietrze – szkolny program edukacyjny” na budynku Starostwa Powiatowego w Pułtusku.

opr. na podst. informacja prasowa UM Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy