REKLAMA

Data publikacji: 30 paź 2019

GMINA POKRZYWNICA LIDEREM ZMIAN 2019 r.

GMINA POKRZYWNICA LIDEREM ZMIAN 2019 r.

Gmina Pokrzywnica (powiat pułtuski) jest laureatem plebiscytu Lider Zmian 2019 r., pod względem dofinansowania z UE w przeliczeniu na mieszkańca – gminy wiejskie poniżej 5 tys. mieszkańców. Spośród pozyskanych ok. 13 mln zł z UE, na każdego mieszkańca gminy przypadło ponad 2 620 zł.

W ramach RPO WM na terenie gminy Pokrzywnicy realizowane są obecnie projekty dotyczące m.in. wymiany urządzeń grzewczych oraz instalacji OZE.

Aktywni – tak jednym słowem można określić beneficjentów regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego. 29 października br. wicemarszałek Wiesław Raboszuk spotkał się z Liderami Zmian. To właśnie ich projekty, realizowane przy wsparciu z UE, zostały docenione i wyróżnione.

Już po raz trzeci wyłoniono mazowieckich Liderów Zmian na podstawie projektów dofinansowanych ze środków europejskich. W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono Liderów w aż czterech kategoriach: Samorząd, Firma, Nagroda Internautów oraz Nagroda Specjalna. Konkurs organizowany przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagrody wręczono 16 października podczas uroczystej gali.  29 października marszałek Adam Struzik spotkał się z kolejnymi Liderami. To właśnie ich projekty, realizowane przy wsparciu z UE zostały wyróżnione na Mazowszu.

Opr. na podst. info. pras Rzeczniczki Prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego/ Foto UMWM.

Tagi: #gmina Pokrzywnica Liderem zmian #lider zmian #Pokrzywnica

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy