REKLAMA

Data publikacji: 29 kwi 2019

GALA BOKSU w Pułtusku, dlaczego sala Maneż DP ? - wywiad z Cezarym Rzepnickim

GALA BOKSU w Pułtusku, dlaczego sala Maneż DP ? - wywiad z Cezarym Rzepnickim

Już w najbliższą niedzielę 05.05.2019 w sali Maneż Domu Polonii w Pułtusku odbędzie się międzynarodowy mecz bokserski Polska - Słowenia. Dla kibiców, którzy przybędą na galę nie zabraknie emocji oraz przygotowanych atrakcji. Transmisję z gali przeprowadzi telewizja Polsat ale także nasi reporterzy Pułtusk.News będą mieli przyjemność relacjonować dla Was to niecodzienne wydarzenie. Już teraz zapraszamy do lektury wywiadu z głównym organizatorem gali Cezarym Rzepnickim.

Polska posiada piękną i długą tradycję boksu, Pietrzykowski, Trela czy Gołota mieli okazje mierzyć się ze światowymi tuzami tej dyscypliny sportowej.  Dziś medialnie większą uwagę przykuwają konfrontacje mieszanych sztuk walki stąd pytanie jaka jest kondycja polskiego boksu jeśli chodzi o kwestie organizacyjne ?

Nie możemy się powstydzić organizacji zawodowych gal bokserskich oraz meczy międzynarodowych w boksie , naprawdę dobrze dajemy sobie radę w takich imprezach sportowych , które dodatkowo są okraszone bardzo dobrymi walkami naszych pięściarzy . Myślę, że tu chodzi o coś innego ludzi przyciąga innowacyjność coś nowego, coś innego urozmaiconego, dlatego organizatorzy sięgają  po coraz to nowe, niespotykane rzeczy przy realizacji takich imprez. I oczywiście nie oszukujmy się to przyciąga publiczność, coś niespotykanego i fajnego. Sumując dobre walki i nazwiska w boksie są w stanie stawać w szranki z mieszanymi sztukami walki, jeżeli chodzi o całokształt wydarzenia. 

Na międzynarodowym meczu bokserskim, który odbędzie się w Pułtusku reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, który z tych wszystkich pojedynków może okazać się najtrudniejszy ? 

Osobiście uważam , że wszystkie walki będą emocjonujące. Znając zawodników i trenerów Słowenii przyjadą naprawdę dobrzy pięściarze, a i z naszego teamu nie zabraknie znanych postaci  jak Dołowy Daniel , Koszewska Karolina , Brach Paweł zaś po stronie Słowenii Jablocnik Anja , Bolkovic Alen . Będzie naprawdę emocjonująco,  a do tego publiczność rozgrzeją zawodnicy z K.S. Semiramida, nasi mieszkańcy Pułtuska, którzy będą chcieli pokazać się publiczność z jak najlepszej strony a będą to Tomek Ludwicki , Sebastian Borczyński oraz Paweł Tekliński, zawodnicy już z dorobkiem wielu startów i  osiągnięć.

Na gali, która odbędzie się w najbliższą niedzielę dojdzie również do ringowego spotkania kobiet, czy możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie u młodych dziewczyn tym sportem ?

Boks to sport dla wszystkich, udowadniają to chociażby starsza wiekiem a nastolatka duchem aktorka Ewa Kasprzyk. Na pewno sukcesy Joanny Jędrzejczyk i rozgłos medialny, związany z jej walkami pokazuje młodym dziewczynom, że to też może być ich sportowa droga i przyszłość. Boks już dawno przestał się  kojarzyć z piwnicą i ciemnym zaułkiem. Dziewczyny, kobiety, które uprawiają ten sport wiedzą doskonale jak pozytywnie na nie  wpływa, i nie chodzi tylko o ich sylwetkę. Teraz każdy chce trenować boks! Najlepiej robić to pod okiem fachowców.

Pytanie, które nurtuje wielu pułtuszczan to miejsce w którym odbędzie się pułtuska gala boksu. Sala Maneż Domu Polonii to dość nie codzienne miejsce na tego typu imprezy, czy możemy dowiedzieć się skąd akurat taki wybór ?

Maneż ozn. ujeżdżalnię ale też arenę ;-) Gala utrzymana będzie w klimacie jak najbardziej związanym z Zamkiem, znajdzie się i nawiązanie do rycerstwa, i staropolskiego ducha walki. Na pewno pojawią się rycerze, w takiej odsłonie Gali boksu jeszcze chyba nie było. Czy się spodoba ? To się dopiero okaże!

Tagi: #boks #Dom Polonii w Pułtusku #Pułtusk #pułtusk news #Semiramida

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy