REKLAMA

Data publikacji: 27 sty 2023

FUKS BRIX PUŁTUSK: ZAPOWIADAJĄ OSTRĄ WALKĘ O AWANS DO III LIGI

FUKS BRIX PUŁTUSK: ZAPOWIADAJĄ OSTRĄ WALKĘ O AWANS DO III LIGI

Piłkarki FUKS BRIX PUŁTUSK wznowiły 17 stycznia treningi, czas więc podsumować krótko ubiegłą rundę.

Po zakończeniu rozgrywek zespół uplasował się na czwartej pozycji mazowieckiej IV ligi zdobywając w dziesięciu meczach 19 punktów i bilans bramkowy 35-13. Wszystkie trzy drużyny, które zajęły podium mają po 25 punktów. W rundzie jesiennej wystąpiło 25 zawodniczek. We wszystkich dziesięciu meczach zagrało 7 zawodniczek, natomiast w dziewięciu/ośmiu meczach miało okazję prezentować swoje umiejętności 6 piłkarek.

Przed Nami druga runda i kolejna rywalizacja o najwyższe lokaty. Tym samym dziękujemy wszystkim wspierającym inicjatywy sportowe Futbolowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Pułtusk. Są to przede wszystkim Pan Jan Kaczmarczyk i Firma Drogi i Mosty, Firma Brix, Pan Józef Łatyfowicz i Firma Isbud, Pan Andrzej Grabowski i Firma Polmlek, Pan Dariusz Tkaczyk i Firma Agami, Miasto i Gmina Pułtusk reprezentowane w osobach Burmistrzów: Pana Wojciecha Gregorczyka i Pana Mateusza Miłoszewskiego.

Podziękowania za jesień 2022 roku kierujemy również do kibiców. Ciekawym akcentem był udział klubu w Pucharze Fanów, gdzie ważne były reakcje fanów pod postami, aby przechodzić kolejne rundy. Tu doceniamy wkład każdego kibica, lokalnych grup fb, lokalnych mediów, zaprzyjaźnionych zawodniczek z innych klubów ponieważ ich zaangażowanie pozwoliło osiągnąć półfinał.

Wracając do sportowych aspektów zapytaliśmy zawodniczki, jak wspominają pierwszą część sezonu oraz jakie mają nadzieje i aspiracje odnośnie rundy rewanżowej:

Zdecydowanie wolałabym inną inaugurację sezonu. Zaczęłyśmy go musową pauzą, a my nie lubimy się zatrzymywać. Nie weszłyśmy najlepiej w rytm meczowy, ale i nie najgorzej, bo nie oddałyśmy trzech punktów. Właściwie to cała runda przypominała raczej sinusoidę. Mam nadzieję, że na wiosnę ta linia się znacznie ustabilizuje i wyznaczy Nam drogę prosto na szczyt. Myślę, że każda ma niedosyt po jesieni, a on tylko napędzi Nas po przerwie, która pozwoliła zregenerować siły, wyleczyć mikrourazy, ale przede wszystkim dała czas na oczyszczenie głów.

Katarzyna Sadolewska - FUKS BRIX PUŁTUSK

Podsumowując poprzednią rundę przebiegła ona dla nas niekorzystnie. Pomimo konsekwentnie realizowanego planu założonego podczas przygotowań w kilku spotkaniach śmiało mogę stwierdzić, że zabrakło nam odrobinę szczęścia. Jest to moim zdaniem jedna ze słabszych rund w naszym wykonaniu. Okres przygotowawczy sprawił, ze moje oczekiwania wobec tego zespołu są bardzo duże i wierzę w to, ze w dobrym stylu osiągniemy sukces. Wyciągnęłyśmy wiele pozytywnych wniosków i z ogromnym optymizmem patrzymy w przyszłość. „W SPORCIE NAJWAŻNIEJSZE JEST ZWYCIĘSTWO I PO TO W RUNDZIE REWANŻOWEJ WYJDZIEMY NA BOISKO „

Patrycja Składanek - FUKS BRIX PUŁTUSK

Pierwszą część sezonu możemy zaliczyć do udanych, ale niesatysfakcjonujących. Kilkukrotnie podwinęła nam się noga, co skutkuje czwartym miejscem w tabeli. Pomimo przegranych i remisu, zaprezentowałyśmy się bardzo dobrze w rundzie jesiennej. Grałyśmy na wysokim poziomie i nie raz udowodniłyśmy, że powinnyśmy grać w wyższej lidze, o co na pewno w tym sezonie jeszcze powalczymy. Tracimy 6 punktów do trzech pierwszych drużyn, co jest do odrobienia. Wierzę, że mamy szansę awansować do III ligi i wraz z drużyną zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby tak się stało.

Dominika Skolimowska - FUKS BRIX PUŁTUSK


Tekst i foto: FUKS Brix Pułtusk


Tagi: #Fuks Brix Pułtusk #futbol #piłka nożna kobiet

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy