REKLAMA

Data publikacji: 28 maj 2023

[FOTO] ZŁOTA POLSKA KADRA! Za nami Gala Finałowa MTB im. Feliksa Stamma w Pułtusku

[FOTO] ZŁOTA POLSKA KADRA! Za nami Gala Finałowa MTB im. Feliksa Stamma w Pułtusku

Polska Kadra bokserska dała powody do dumy podczas trwającego w Pułtusku od minionego poniedziałku Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma pod Honorowym Patronatem Wicepremiera Henryka Kowalczyka. Hymn Polski wybrzmiał czterokrotnie. Złoto wywalczyli z orłem na piersi: Natalia Rok w kategorii 50 kg, Aneta Rygielska 66 kg, Agata Kaczmarska +81 kg i Damian Durkacz 71 kg. Na koncie Polaków również srebrne i brązowe medale.

Dla naszych pięściarek i pięściarzy zawody memoriałowe w Pułtusku były generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi Kraków/Małopolska 2023. Turniej na ringu w Nowym Targu będzie zaliczany do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

Turniej dla Polskiej Kadry zakończył się wieloma sukcesami. Natalia Rok został najlepszą pięściarką 37. Międzynarodowego Turnieju im. F. Stamma. Polska Reprezentacja Kobiet z całą kadrą szkoleniową i pięsciarkami wyjechała z Pułtuska z tytułem i pucharem dla najlepszej drużyny turnieju.

Dobry turniej. 12 medali - 3 złote medale naszych dziewczyn. Jestem zadowolony. To nie jest jeszcze ta forma, która ma być, ale mamy jeszcze niecały miesiąc. Jakby teraz była super forma, to trochę byśmy za szybko w nią weszli, więc cieszę się z aktualnych wyników

- trener Polskiej Reprezentacji Kobiet Tomasz Dylak podsumował w wywiadzie na żywo dla TVP Sport.

Video niedostępne.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również w kategorii 66 kg Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska, która w drodze po złoto w Pułtusku pokonała dwie medalistki Mistrzostw Świata, srebrną z 2019 roku Włoszkę Angelę Carini i dziś brązową z 2023 roku Francuzkę Fatię Benmessahel 5:0.

W decydującym pojedynku wagi +81 kg Agata Kaczmarska wygrała z Martyną Jancelewicz 3:2.

W piątkowy wieczór srebrne medale w rywalizacji kobiet wywalczyły Wiktoria Rogalińska 54 kg i Julia Chutorjanskaja 70 kg. Wiktoria Rogalińska przegrała ze słynną Bułgarką Stanimirą Petrovą 0:5, a Julia Chutorjanskaja z Irlandką Christiną Desmond w 1 rundzie.

Drugi polski finał mieliśmy w kat. 71 kg, a rękawice skrzyżowali Damian Durkacz i Cezary Znamiec. Zwyciężył mający duże międzynarodowe doświadczenie Olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz 5:0, który jest również reprezentantem Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Oprócz Cezarego Znamca, na drugim stopniu podium stanęli Jakub Słomiński 51 kg i Jarosław Iwanow 57 kg. Brązowy medalista ME 2022 Jakub Słomiński poniósł porażkę z bardzo mocnym Uzbekiem Asilbekiem Jalilovem 0:5, zaś urodzony na Ukrainie reprezentant Polski Jarosław Iwanow z mającym polskie korzenie reprezentantem Irlandii Patrykiem Adamusem 1:4.

Brązowe medale dla Polski wywalczyły: Nikola Prymaczenko (52 kg), Anna Olczak (52 kg), Julia Szeremeta (57 kg), Julia Kaleta (63 kg), Aleksandra Kisiel (70 kg) i utytułowana, srebrna medalistka ME 2022 Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Emilian Dudajek (54 kg).

Do grona brązowych polskich medalistów dołączyli: Mikołaj Mańka (60 kg), Paweł Sulęcki (67 kg), Łukasz Kucharski (75 kg), Rafał Perczyński (80 kg), Mateusz Bereźnicki i Kamil Ślendak (obydwaj 92 kg).

Niebawem więcej informacji i podsumowania turnieju oraz fotorelacje i wideo.

Więcej zdjęć i relacje z walk na naszym profilu instagram i facebook oraz na profilu Polskiego Związku Bokserskiego.

Opr. na podstawie. informacje PZP, TVP Sport, www.pultusk.news/ foto: www.pultusk.news, PZB Facebook.

Tagi: #boks #Międzynarodowy Turniej Bokserski im. F. Stamma

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy