REKLAMA

Data publikacji: 10 maj 2023

[FOTO]Wczoraj odbyły się XX Międzynarodowe Biegi im. Ireny Szewińskiej

[FOTO]Wczoraj odbyły się XX Międzynarodowe Biegi im. Ireny Szewińskiej

Na Rynku w Pułtusku odbywały się wczoraj Międzynarodowe Biegi im. Ireny Szewińskiej. To już XX edycja imprezy sportowej, w której wzięli udział zawodnicy z Polski i z całego świata m.in. z Litwy, Węgier i Turcji. Biegi odbywały się na kilku dystansach i w różnych kategoriach. Nowością w tegorocznej edycji był bieg masowy w kategorii OPEN na dystansie 5000 m, który rozpoczął się o 17.00.

Irena Szewińska była niedoścignionym wzorem i wielokrotną mistrzynią olimpijską znaną na całym świecie. Jest dla nas ważną postacią, która zawsze pozostanie w naszej pamięci. Chcemy kontynuować tradycję Międzynarodowych Biegów Ireny Szewińskiej, aby uczcić pamięć naszej Patronki oraz przyczynić się do promowania sportu i zdrowego stylu życia.

- czytamy na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Zawodników wspierali nie tylko trenerzy i kibice, ale też goście specjalni: Sławomir Szewiński - mąż Ireny Szewińskiej; lekkoatleta Bogusław Mamiński - wicemistrz świata i Europy, olimpijczyk; Rafał Horbowicz - lekkoatleta, złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski w Wieloboju w Toruniu w 2023 r. oraz Paweł Wiesiołek - wieloboista, wielokrotny mistrz Polski, olimpijczyk.

Na zawody przybyli również:

Leszek Fidusiewicz - jednen z najlepszych fotografów sportowych; wicekurator oświaty Dorota Skrzypek oraz dyrektor Delegatury w Ciechanowie Elżbieta Bąkowska; przedstawiciele Polskiego Związku Łyżwiarskiego i władz Elbląga; współorganizatorzy zawodów Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk; zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski; Ireneusz Purgacz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku wraz z Radnymi; przedstawiciele Młodzieżowego Klubu Sportowego w Pułtusku, a zarazem trenerzy lekkoatletyki prezes Andrzej Krawczak, wiceprezes Sławomir Krysiak (główny sędzia zawodów); Dyrektor Domu Polonii Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Pułtusku Michał Kisiel; Paweł Antośkiewicz - Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku; szefowie nauczycielskich związków zawodowych: Jolanta Siejbik - przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej oraz Maria Korbal - prezes Powiatowego Oddziału ZNP w Pułtusku; rodzice pracujących w Radzie Rodziców Szkoły im. Ireny Szewińskiej na czele z przewodniczącym Zarządu Panem Cezarym Bulwickim; dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marta Tyśkiewicz-Wymysłowska; prezes PPUK w Pułtusku Kamil Szczepański; prezesi pułtuskich klubów sportowych; Andrzej Grabowski właściciel firmy Polmlek.

Zawodników i wszystkich gości przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku Krzysztof Łachmański, który przypomniał historię zawodów:

Inicjatywa biegów zrodziła się podczas spotkania w Polskim Komitecie Olimpijskim Pani Ireny Szewińskiej, ówczesnego Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Dębskiego, przy moim udziale – dyrektora szkoły im. Ireny Szewińskiej dwadzieścia jeden lat temu. Na początku były to zawody lokalne, bez dofinansowania. Rozrastały się z roku na rok uzyskując obecnie także zasięg międzynarodowy, wpisując się w kalendarz ważnych imprez sportowych w  regionie i ważnych dla „Wspólnoty Polskiej”.

Kategorie:

– dziewczęta - rocznik 2014 i młodsze - 300m.
– chłopcy - rocznik 2014 i młodsi - 500m.
– dziewczęta - rocznik 2012 - 2013 - 700m.
– chłopcy - rocznik 2012 - 2013 - 900m.
– dziewczęta - rocznik 2010 - 2011 - 900m.

– chłopcy - rocznik 2010 – 2011 -1100m.
– dziewczęta-rocznik 2008 – 2009 -1100m.
– chłopcy - rocznik 2008 - 2009 -1500m.
– pozostali zawodnicy – uczniowie, studenci i inni (w tym uczniowie i studenci „polonijni”)
– kat. OPEN – 5 000m.

Biegi rozegrane będą również w kategorii osób niepełnosprawnych (start integracyjnie z zawodnikami
pełnosprawnymi:
– dziewczęta – rocznik 2007 i młodsze - 500 m.

– chłopcy – rocznik 2007 i młodsi - 700 m.

Organizatorami zawodów są:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”
Młodzieżowy Klub Sportowy w Pułtusku
Burmistrz Miasta Pułtusk

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz firmy Polmlek.

WYNIKI: PSP Nr 4 w Pułtusku - Wyniki biegów (psp4pultusk.edu.pl)

Tagi: #biegi #Biegi Międzynarodowe im. Ireny Szewińskiej #Irena Szewińska #Paweł Wiesiołek #PSP4 Pułtusk #sport #zawody

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy