REKLAMA

Data publikacji: 2 cze 2023

[FOTO] Urząd Gminy Winnica świętował otwarcie nowej części budynku!

[FOTO] Urząd Gminy Winnica świętował otwarcie nowej części budynku!

30 maja 2023 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowej części budynku Urzędu Gminy w Winnicy. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Winnica Antoni Pieńkos, Radni Rady Gminy Winnica, Sołtysi, Proboszcz Parafii w Winnicy Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, Kierownik budowy Antoni Zawadzki, Prezes Zakładu Budżetowego w Winnicy sp. z o. o. Paweł Brodowski wraz z pracownikami, a także pracownicy Urzędu Gminy oraz  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy.

Wójt Gminy Winnica Robert Wróblewski  przywitał gości i podziękował tym wszystkim, dzięki którym rozbudowa budynku, będąca dużym wyzwaniem dla Gminy, została przeprowadzona z powodzeniem.  Szczególne podziękowania złożył Prezesowi i Pracownikom Zakładu Budżetowego, który był głównym wykonawcą przedsięwzięcia.

Nawiązując do Dnia Samorządowca skierował też słowa podziękowania do Radnych Rady Gminy Winnica, pracowników Urzędu Gminy i GOPS-u  oraz Sołtysów, za wkład pracy włożony na rzecz Gminy i jej mieszkańców. Podkreślił również rolę zgodnej współpracy w różnego rodzaju przedsięwzięciach na rzecz lokalnych społeczności, zarówno z Radnymi jak i Sołtysami.

Głos również zabrał Przewodniczący Rady Gminy, kierując wyrazy uznania do wszystkich zaangażowanych w pracę na rzecz Gminy Winnica, a następnie Prezes Zakładu Budżetowego podziękował pracownikom Zakładu za pracę włożoną w rozbudowę budynku  oraz Wójtowi Gminy za dobrą współpracę.  

W następnej kolejności nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, będące symbolem otwarcia budynku. Symbolicznego aktu otwarcia dokonali: Wójt Gminy Winnica Robert Wróblewski, Przewodniczący Rady Gminy Antoni Pieńkos, Prezes Zakładu Budżetowego w Winnicy Paweł Brodowski. Po przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie nowego budynku przez proboszcza Ks. Pawła Zbigniewa Maciejewskiego.

Po części oficjalnej odbyła się krótka prezentacja wnętrza budynku.

Rozbudowa nastąpiła  przede wszystkim z powodu obniżonej funkcjonalności dotychczasowego budynku. Powierzchnia użytkowa budynku zwiększyła się o ponad 200 m2 . W ramach prac wykonano nowe wejście wraz z klatką schodową. Powstały szerokie korytarze, cztery toalety w tym jedna dla osób z niepełnosprawnością oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników. Obecnie budynek  zapewnia lepsze warunki pracy i obsługi mieszkańców. Poprawie uległy też warunki socjalno-sanitarne.  Całkowity koszt inwestycji wyniósł  665 tys. zł, z czego 264 tys. zł pochodzi z funduszy sołeckich.

Jak poinformował Wójt Gminy Winnica Robert Wróblewski:

Ciekawostką jest, że koszt remontu to wydatki poniesione jedynie na zakup materiałów budowlanych. W zamian za udostępnienie przez Gminę Winnica przestronnego pomieszczenia na biuro, Zakład Budżetowy w Winnicy zdecydował się nieodpłatnie wyremontować nową część budynku, co pozwoliło nam znacząco zaoszczędzić środki budżetowe.

autor: J K

Tagi: #Robert Wróblewski #Winnica #Zakład Budżetowy w Winnicy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy