REKLAMA

Data publikacji: 7 kwi 2023

[FOTO] Teraz już nie ma wątpliwości. Przedszkole i żłobek na Popławach już za 2 lata!

[FOTO] Teraz już nie ma wątpliwości. Przedszkole i żłobek na Popławach już za 2 lata!

W środę 5 kwietnia, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pułtusku podpisano umowę z Tomaszem Gajewskim, właścicielem firmy BOMAR 2, z siedzibą ul. Łochowska 1A, Sadowne – wykonawcą zadania na realizację inwestycji ,,Budowa przedszkola przy Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku – etap I”.

Zakres inwestycji obejmuje budowę pięciooddziałowego przedszkola z 1 odziałem żłobkowym przy ul. Teofila Kwiatkowskiego w Pułtusku, wraz z zagospodarowaniem terenu i placem zabaw.

Inwestycja powstanie z inicjatywy dyrektora ZS nr 2 w Pułtusku- Krystyny Estkowskiej. Pani Krystyna od kilku lat zabiegała o budowę przedszkola na Popławach. Pomysł ten zyskał także uznanie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. W konsekwencji Rada Miejska w roku 2022 podjęła stosowne uchwały, dotyczące budowy tej inwestycji.

W 2020 r. złożyłam wniosek o ujęcie w budżecie inwestycji pn. ,,Budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym”. Na tamtą chwilę nie było możliwości pozyskania środków na tę inwestycję. Taka okazja pojawiła się w 2022 r. ze środków Polskiego Ładu oraz z Rządowego Programu ,,Maluch+”. Teraz już nie ma wątpliwości. Przedszkole i żłobek już za 2 lata! Cieszę się, że ta inwestycja zostanie zrealizowana.

- dodaje Krystyna Estkowska- Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.

Planowana całkowita wartość inwestycji będzie stanowić 9.459.000,00 zł. Kwota dofinansowania to aż 7.998.000,00 zł, co stanowi 85% całej inwestycji. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wkład własny Gminy Pułtusk to 1.461.000,00 zł.
Realizacja zadania planowana jest na lata 2023-2025.

Budynek zostanie wykonany jako 5-oddziałowe przedszkole i 1 oddział żłobkowy. Będzie mógł zapewnić miejsca dla 150 dzieci, w tym 22 dzieci w oddziale żłobkowym.

Będzie to budynek dwukondygnacyjny.

Na parterze zlokalizowane będą 2 oddziały przedszkolne i 1 oddział żłobkowy – każdy z własnym zespołem sanitarnym, magazynem na pomoce dydaktyczne i leżaki, strefą kuchenno-magazynową, szatnią, zapleczem personelu (w budynku znajdzie się winda osobowa i gastronomiczna).

Na piętrze znajdą się m.in. 3 oddziały dydaktyczne – każda z sal z własnym zespołem sanitarnym, magazynem na pomoce dydaktyczne i leżaki oraz dodatkowe zaplecze kuchni, sala wielofunkcyjna, która może pełnić funkcję sali poznawania świata/terapii.

Na zewnątrz przewidziano również budowę placu zabaw.


autor: J K

Tagi: #Krystyna Estkowska #Polski Ład #Popławy #przedszkole #Pułtusk #żłobek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy