REKLAMA

Data publikacji: 14 lut 2023

[FOTO] Tak wygląda obecnie przedszkole w Przemiarowie. Co dalej z dziećmi?- mamy odpowiedź

[FOTO] Tak wygląda obecnie przedszkole w Przemiarowie. Co dalej z dziećmi?- mamy odpowiedź

Dziś w nocy doszło pożaru, na skutek którego spłonęła konstrukcja dachowa przedszkola w Przemiarowie. Wybraliśmy się na miejsce zdarzenia aby zobrazować Państwu skalę tej tragedii. Ponadto dowiedzieliśmy się od Dyrektora placówki, jakie są plany w kontekście dalszego funkcjonowania przedszkola, do którego uczęszcza kilkudziesięciu przedszkolaków.

Całe zdarzenie precyzyjnie opisuje na swoim Facebooku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku:

14.02.2023 r. o godz. 1:23 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie i ogniu na budynku przedszkola w miejscowosci Przemiarowo. Po dotarciu pierwszych zastepów PSP i OSP pożarem objęta była przestrzeń poddasza z konstrukcją dachową.

Pożar był rozwinięty i trudny do zlokalizowania. Silne zadymienie znacznie utrudniało prowadzenie działań a strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony układu oddechowego. Strażacy wyważyli drzwi do obiektu i podali prądy wody na palącą się konstrukcję dachową.

Nastepnie wykonano w poszyciu dachowym otwory oddymiajace. Z uwagi na bardzo dużą powierzchnie pożaru zadysponowano do pomocy kolejne zastępy. Z obiektu udało się ewakuować znaczną część wyposażenia.

Nastepnie strażacy prowadzili prace rozbiórkowe polegające na zdjęciu przekrycia i konstrukcji więźby dachowej. Wszystkie zarzewie ognia zostały dokładnie przelane i sprawdzone kamerą termowizyjna.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany samochód specjalny SPGaz z JRG 9 m. st. Warszawa, który pompował butle powietrzne do aparatów oddechowych. W działaniach gaśniczych brały udział następujące zastępy:
5 JRG PUŁTUSK
3 OSP GŁODOWO
1 OSP WINNICA
1 OSP TRZCINIEC
1 OSP PUŁTUSK
1 JRG 9 WARSZAWA SpGaz.
Działania zakończono o godzinie 9.51. Łącznie w działaniach trwających ponad 8 godzin brało udział 42 strażaków.

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku

Podczas naszej wizyty w palcówce spotkaliśmy Panią Bożenę Kościk - Dyrektora Placówki ZSP w Przemiarowie. Dyrektor oraz pracownicy placówki byli bardzo przejęci i z niedowierzaniem obserwowali pozostałości po nowym, nowoczesnym przedszkolu, które zaledwie 4 miesiące temu zostało uroczyście otwarte.


Panią Dyrektor zapytaliśmy, co dalej z dziećmi, które na co dzień uczęszczały do tego przedszkola?

Wspólnie z Burmistrzem Miasta Pułtusk szukamy różnych rozwiązań tego problemu. Jedną z opcji jest zorganizowanie pomieszczeń zastępczych na terenie szkoły podstawowej znajdującej się obok przedszkola, ale na tę chwilę każde z możliwych rozwiązań trzeba dokładnie sprawdzić i przeanalizować. W najbliższym czasie na naszej stronie na Facebooku oraz w lokalnej prasie ukaże się konkretna propozycja dla rodziców naszych przedszkolaków.

- poinformowała nasz portal Bożena Kościk- Dyrektor Placówki ZSP w Przemiarowie

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

autor: J K

Tagi: #pożar #przedszkole #Przemiarowo #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy