REKLAMA

Data publikacji: 7 sty 2023

[FOTO] SPOTKANIE NOWOROCZNE ŚRODOWISK PRAWICOWYCH

[FOTO] SPOTKANIE NOWOROCZNE ŚRODOWISK PRAWICOWYCH

"Życzę wszystkim aby zbliżający się rok przebiegał pod znakiem szacunku do każdego człowieka" - mówił Wicepremier Henryk Kowalczyk - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas Spotkania Opłatkowo-Noworocznego ze środowiskami prawicowymi oraz zaproszonymi gośćmi, które 6 stycznia odbyło się w Sali Maneż Domu Polonii w Pułtusku.

W Święto Objawienia Pańskiego odbyło się noworoczne spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości oraz zaproszonych gości zorganizowane przez wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oraz Prawo i Sprawiedliwość powiatu pułtuskiego. Muzycznym akcentem, utworem Arki Noego pt. "Gore gwiazda" w klimat uroczysty i świąteczny wprowadził zespół Polanie znad Dniepru z Ukrainy. Ten wymowny akcent to świadectwo solidarności Polaków niosącym pomoc społeczności ukraińskiej, która znalazła bezpieczne schronienie przed wojną w naszym kraju i również w Domu Polonii w Pułtusku.

Zgromadzonych gości powitał Michał Kisiel a następnie głos zabrał organizator spotkania wicepremier Henryk Kowalczyk. W swojej wypowiedzi stanowczo potępił język debaty publicznej, w szczególności obecny w Internecie.

Życzę wszystkim, aby zbliżający się rok przebiegał pod znakiem szacunku do każdego człowieka. Będzie to rok kampanii wyborczej, dlatego tym bardziej apeluję o szacunek do siebie nawzajem oraz abyśmy w sposób konstruktywny realizowali swoje programy i nie odpowiadali na zaczepki. W czasach, gdy hejt wylewa się z ekranów komputerów zachowajmy spokój i dyskutujmy jedynie na argumenty z godnością i szacunkiem do drugiego człowieka.

Henryk Kowalczyk - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Po słowach wicepremiera, życzenia noworoczne złożyli: europoseł Zbigniew Kuźmiuk i senator Robert Mamątow.

Fragment Ewangelii wg. świętego Łukasza odczytał ksiądz infułat Wiesław Kosek. Dokonał poświecenia opłatków, którymi zgodnie z tradycją zgromadzeni podzielili się, składając sobie nawzajem życzenia noworoczne. W sali Maneż rozbrzmiewał wspólny śpiew kolęd.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Tagi: #2023 #Henryk Kowalczyk #opłatek #PiS #Pułtusk #spotkanie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy