REKLAMA

Data publikacji: 2 maj 2023

[FOTO] Pułtuszczanie licznie odwiedzili pojezuickie piwnice.

[FOTO] Pułtuszczanie licznie odwiedzili pojezuickie piwnice.

W poniedziałek (1 maja br.) o godz. 20:00 w ramach ,,Pułtuskiej Majówki" Muzeum Regionalne w Pułtusku zaprosiło Pułtuszczan na otwarcie pojezuickich piwnic pod Wzgórzem Abrahama.

Piwnice mają swoje początki już w XVI wieku. To tu zakonnicy z Kolegium Jezuickiego przetrzymywali pokarmy dla około stu uczniów Kolegium Jezuickiego. Można powiedzieć, że ówczesne spichlerze pełniły funkcję dzisiejszych lodówek czy spiżarni.

Dziś piwnice zostały wyremontowane i są udostępniane zwiedzającym. Wczorajszego wieczora z otwartego zaproszenia Muzeum Regionalnego w Pułtusku skorzystało wielu chętnych. Na miejscu organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Można było zrobić sobie zdjęcie w średniowiecznym stroju, poznać ówczesne obuwie i narządzie szewskie, a dla najmłodszych odbywały się warsztaty rękodzieła.

Niespodzianką dla odwiedzających była również legenda pt. ,,Jak czart pod ogonem ukrył ratusz pułtuski". Historię można było usłyszeć podczas zwiedzania piwnic. Lektorskiego głosu na potrzeby nagrania użyczył Dominik Pastewka.

Przy wyjściu z piwnic czekał diabeł, który wyskakiwał zza murka i zaczepiał lekko wystraszonych turystów.

autor: J K

Tagi: #Foto #historia Pułtuska #Muzeum regionalne w Pułtusku #Pułtusk #Pułtuska Majówka #Wzgórze Abrahama

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy