REKLAMA

Data publikacji: 3 maj 2023

[FOTO] OFICJALNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

[FOTO] OFICJALNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Pułtuszczanie rozpoczęli obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 11:00 przed pułtuskim Ratuszem odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Święta, które jest jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski.

Uroczystości na pułtuskim rynku na które zaprosili organizatorzy: Starosta Pułtuski i Burmistrz Miasta Pułtusk, odbywają się z udziałem pocztów sztandarowych oraz przedstawicieli samorządów: Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk oraz przedstawicieli służb mundurowych, straży, placówek oświatowych, instytucji i stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych obu samorządów.

Stowarzyszenie Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców odznaczyło Burmistrza Pułtuska Krzyżem Zasług.

O godz. 11.45 w pułtuskiej bazylice uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku przy wspólnym udziale rodziców zaprezentowali program artystyczny pt. "Takiego maja nie było jeszcze".

W samo południe w bazylice Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Pułtusku została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

Wartę honorową podczas uroczystości wystawiła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty.

Dzisiejsze Święto Narodowe było również okazją do przekazania Pułtuskiej Grupie Rekonstrukcji Historycznej dwóch zestawów umundurowania ufundowanych przez: ks. infułata Wiesława Koska (umundurowanie kapelana) oraz Starostę Pułtuskiego, Burmistrza Miasta Pułtusk i Radnego Rady Miejskiej w Pułtusku Ryszarda Rutkowskiego (umundurowanie żołnierza podhalańskiego). Umundurowanie zaprezentowali ks. infułat Wiesław Kosek oraz Burmistrz Wojciech Gregorczyk.

Oficjalne uroczystości nie mogły odbyć się bez oprawy muzycznej Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku.

Fotorelacja:

Tagi: #powiat pułtuski #Pułtusk

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy