REKLAMA

Data publikacji: 25 cze 2023

[FOTO] Msza Święta Dziękczynna w intencji ks. Infułata Wiesława Koska

[FOTO] Msza Święta Dziękczynna w intencji ks. Infułata Wiesława Koska

Dziś o godz. 12:00 w Pułtuskiej Bazylice odbyła się Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w intencji kończącego 30-letnią posługę duszpasterską w Pułtusku Księdza Infułata Wiesława Koska. Po Mszy uczestnicy spotkali się w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. To piękne i wzruszające wydarzenie przedstawiamy w krótkiej relacji tekstowej i obszernej relacji zdjęciowej.

REKLAMA

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej jako niespodziankę zobaczyliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą zdjęcia z 30-letniej posługi naszego Dziekana, którą przygotowali Państwo Pastewkowie. Następnie ks. Piotr Pieczewski, Wiktoria Sepełowska oraz Zuzanna Szulecka zaśpiewali piosenkę pt. ,,Drogi Księże Infułacie'', która powstała specjalnie na tą uroczystość.

Na zakończenie uroczystej Mszy przyszedł czas na życzenia, które złożyły oficjalne delegacje. Po życzeniach wszyscy odśpiewali Infułatowi ,,Życzymy, Życzymy'', zainicjowane przez chór Gaudium Cantus. Następnie w kilku słowach do wiernych zwrócił Jubilat, który podsumował swoją posługę, podziękował za wspólne lata a motywem przewodnim jego słów było stwierdzenie ,,Ja to mam szczęście...''.

Po zakończeniu uroczystości w kościele, wszyscy przenieśli się do hali przy PSP nr 1, która na ten dzień zamieniła się w wielką salę bankietową. Tam wysłuchaliśmy kilku utworów, które dla księdza Infułata przygotowali wierni. Następnie przyszedł czas na ucztowanie i życzenia. Każda z osób, przy wyjściu z sali otrzymała książkę pt. ,,Dzieł Boga i ludzi nie zapominajcie'' napisaną przez ks. Infułata Wiesława Koska.

,,W tej książce prezentuję owoce mojej wspólnej pracy z księżmi wikariuszami, katechetami, siostrami zakonnymi, pracownikami kościelnymi, osobami świeckimi zaangażowanymi w ruchy i stowarzyszenia funkcjonujące w naszej parafii, władzami i urzędami państwowymi, wojewódzkimi, miasta i starostwa, przedsiębiorcami, szkołami, dyrektorami, prezesami i życzliwymi mieszkańcami naszego miasta.''

- pisze autor w słowie wprowadzającym

Lepiej niż tekst, klimat uroczystości przedstawią Państwu zdjęcia, które prezentujemy poniżej. Wkrótce na naszym portalu pojawią się również materiały filmowe z wydarzenia.

Tagi: #30 lat #Dziękczynna #Msza Święta #Wiesław Kosek

Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Udostepnij

[FOTO] Msza Święta Dziękczynna w intencji ks. Infułata Wiesława Koska

[FOTO] Msza Święta Dziękczynna w intencji ks. Infułata Wiesława Koska