REKLAMA

Data publikacji: 21 kwi 2023

[FOTO] Międzyszkolna paraolimpiada w pułtuskiej "Trójce"

[FOTO] Międzyszkolna paraolimpiada w pułtuskiej "Trójce"

Dzisiaj (21 marca) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku odbywała się V Paraolimpiada pod hasłem "Jesteśmy różni, ale równi". Uczniowie z pułtuskich szkół wzięli udziału w kilku konkurencjach sportowych.

Organizatorem paraolimpiady jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3. Wydarzenie przygotowywali nauczyciele: Sylwia Narwojsz, Małgorzata Załoga, Kamila Dąbkowska, Mariusz Pawlak i Małgorzata Bajorek. W organizacji pomogli również: Jarosław Ronewicz, Marta Ulatowska-Grabowska i Barbara Echalik-Linka.

Jak podkreślała w rozmowie z naszą redakcją Sylwia Narwojsz, wbrew temu, co może sugerować nazwa, w zawodach sportowych biorą udział zarówno dzieci niepełnosprawne, jak i pełnosprawne.

Nazwa wydarzenia polega na grze słów. "Para" oznacza w tym przypadku "we dwoje", czyli "razem". Choć podczas poszczególnych konkurencji są liczone punkty, na koniec wszyscy otrzymują puchary równości, bez względu na zajęte miejsce.

Sylwia Narwojsz

Podczas paraolimpiady rozegrano konkurencję specjalną, w której walczono o Złote Jabłko Pani Dyrektor. Zwyciężyła drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. W paraolimpiadzie udział wzięły reprezentacje m.in. z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Anny Karłowicz w Pułtusku, Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku oraz oczywiście gospodarza i organizatora.

Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

Tagi: #edukacja #Paraolimpiada #Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku #Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. H. Sucharskiego w Pułtusku #Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Pułtusku #Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 #Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku #sport

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy