REKLAMA

Data publikacji: 12 gru 2022

[FOTO] II Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk

[FOTO] II Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk

W poniedziałek, 12 grudnia br. w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, o godz. 9:00 rozpoczęto II Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk, zorganizowany podobnie jak w zeszłym roku, przez GRILL BAR „u Siekiera”, Martę Tyszkiewicz-Wymysłowską oraz MLKS Nadnarwianka Pułtusk.

Turniej podzielony jest na trzy kategorie wiekowe. Rano, zmagania rozpoczęły dzieci w kategorii klas 0-3 szkół podstawowych natomiast od godz. 12:00 rozegrany zostanie turniej klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych.

O świąteczny nastrój zadbali organizatorzy turnieju. Zawodnicy odebrali z rąk Świętego Mikołaja – mikołajowe czapeczki, w których zasiedli przy szachownicach. Czeka na nich także stół pełen owoców i słodkości.

Zawodników i gości, w imieniu organizatorów powitali Ewelina Biesiekierska, Paweł Komorowski oraz w imieniu Marty Tyszkiewicz-Wymysłowskiej – Paulina Dąbkowska a także gospodarz szkoły- Dyrektor PSPS nr 1 w Pułtusku Kamil Grabowski.

"Mimo, że z powodu choroby nie mogę być dziś na miejscu to dostałam masę uśmiechu i całusów od najmłodszych pułtuskich szachistów. Takie momenty dodają skrzydeł i wiary w to co się robi. Moim marzeniem, podobnie jak mojego Taty jest to, aby Szachy i zainteresowanie nimi rozkwitało w Pułtusku. A to jest możliwe dzięki wspaniałym ludziom wokół mnie (Ewelina, Marcin, Paweł, Paulina) oraz dzięki wsparciu Samorządu, który nigdy nie odmawia współpracy przy organizacji zawodów skierowanych do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pułtusk. Zdalnie - ale z całego serca Wam wszystkim ogromnie dziękuję!"

- dodaje organizator turnieju Marta Tyszkiewicz- Wymysłowska

Do miłośników Królewskiej Gry kilka słów skierował Honorowy Gość, a zarazem zawodnik turnieju – Burmistrz Wojciech Gregorczyk. Organizatorzy postanowili zrobić odstępstwo w regulaminie i dopuścić Burmistrza Miasta do rozgrywek.

Nad bezpieczeństwem szachistów czuwa niezawodny Święty Mikołaj.

WYNIKI KONKURSU:

KATEGORIA I (klasy 0-3)

  • Gabriela Dąbrowska
  • Maja Kowalska
  • Antoni Niewiadomski

KATEGORIA I (klasy 4-8)

  • Mateusz Berent
  • Julia Ignatowicz
  • Antoni Leleń

KATEGORIA OPEN

  • Dawid Wolny
  • Dominik Pankratiew
  • Szymon Sobura

Wręczono także nagrody specjalne Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku:

Kategoria I- Karolina Grudzińska

Kategoria II Gabriela Kaiser

Średnia- Mateusz Zawadzki

Fotorelacja dzięki uprzjmości Pauliny Dąbkowskiej i Agaty Pastewki

autor: J K

Tagi: #Pułtusk #szachy #turniej szachowy

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy