REKLAMA

Data publikacji: 19 lut 2024

Ewelina Sepełowska z MKS Pułtusk najlepsza na Mazowszu!

Ewelina Sepełowska z MKS Pułtusk najlepsza na Mazowszu!

W ostatnią niedzielę (18.02.2024 r) w Warszawie na hali AWF odbyły się Halowe Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w lekkiej atletyce dzieci U-14. Pułtusk reprezentowany był przez dziesiątkę zawodników MKS Pułtusk, uczniów SP 4, SP 3 i SP Przemiarowo. W zawodach wystartowała rekordowa liczba zawodników i - zwłaszcza - zawodniczek. Przykładowo w biegu na 60 m dziewcząt rozegrano aż 30 serii biegów (każdy po 5 osób) a w skoku w dal dziewcząt zgłoszonych było 94 osoby.

Zawody były dobrym sprawdzianem aktualnej formy naszych najmłodszych lekkoatletów i potwierdziły, że nasi zawodnicy są utalentowani, ale jeszcze przed nimi sporo pracy. W zawodach w Warszawie najlepiej zaprezentowała się uczennica SP 3 Pułtusk Ewelina Sepełowska, która w skoku wzwyż zdobyła złoty medal pokonując ponad 30 przeciwniczek i ustanawiając swój rekord życiowy na poziomie 145 cm. To duży sukces, bo w zawodach startowały dziewczęta z klubów zajmujących się skokiem wzwyż i trenujące już od dawna. Siódme miejsce w tym konkursie zajęła uczennica SP 4 Pułtusk Zuzanna Śliwińska.

Wśród dziesiątki naszych zawodników aż 7 osób startowało w rywalizacji ze starszymi o rok przeciwnikami, trudno więc oczekiwać dobrych miejsc. Osiągnęli jednak wyniki zbliżone do ich aktualnych rekordów życiowych i start w tych zawodach można uznać za udany. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i liczymy na dalsze dobre wieści już ze stadionów na powietrzu.

Wyjazd na Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza możliwy był dzięki wsparciu Gminy Pułtusk, za które sportowcy,  ich opiekunowie i rodzice serdecznie dziękują.  Dzieciaki dobrze promowały nasze miasto, bo z ust spikera zawodów nazwa miasta Pułtusk wymieniana była wielokrotnie.

 

Relacja tekstowa dzięki Sławomirowi Krysiakowi

Foto. Jacek Stępniewski 

autor: J K

Tagi: #MKS Pułtusk #sport #Lekkoatletyka #AZS AWF Warszawa

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy