REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pułtusku.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pułtusku.

Już 12 kwietnia 2019 EDK Pułtusk,
Trasa św. Mateusza jest dostępna na stronie, osoby chcące ją przejść mogą się już zadeklarować-informuje nas wpis na Facebooku EDK.

ZAPISY 

https://edk.org.pl/trasa-edk/2757

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. (inf. ze strony www.edk.pl)

Informacje o trasie

Trasa Zielona - św. Mateusza rozpoczyna się i kończy przy Bazylice NMP w Pułtusku. Początkowe 6 kilometrów przebiega ulicą Baltazara i wałami okalającymi Narew, następnie wracamy do miasta i kierujemy się na Popławy. Stamtąd drogą leśną trasa biegnie do miejscowości Psary Nowiny. Następnie błotnisty odcinek prowadzący do Zambsk Kościelnych. Następnie trasa biegnie wzdłuż Narwi, aby stopniowo wchodzić w drogę leśną, która przez Szygówek i Ponikiew prowadzi nas na wał na Popławach i kładkę dla pieszych do Bazyliki Pułtuskiej.

Miejscami trasa przechodzi przez odcinki błotne, zadrzewione i wymagające od uczestnika dobrej koordynacji i zwinności. Z pewnością warto zaopatrzyć się w dobre buty odporne na błoto.

Trasa nie jest trudna technicznie, lecz ze względu na długość 40km wymaga dobrego przygotowania fizycznego. Z uwagi na to, że znaczna część trasy przebiega przez lasy prosimy o rozważny wybór trasy. Wybór zależny od indywidualnych możliwości.

Koordynatorem EDK w Pułtusku jest Marek Dombrowski

Fotogaleria- Źródło: Facebook EDK w Pułtusku

Tagi: #EDK #Ekstremalna Droga Krzyżowa #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news