REKLAMA

Data publikacji: 18 lis 2023

Dziś odbył się pogrzeb Heleny Pilejczyk

Dziś odbył się pogrzeb Heleny Pilejczyk

18 listopada w Elblągu odbył się pogrzeb Heleny Pilejczyk, łyżwiarki, olimpijki, mistrzyni Polski, która lata dzieciństwa spędziła w naszym mieście. H. Pilejczyk jest pierwszym sportowcem, którego imieniem nazwano ulicę w Pułtusku.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła delegacja z naszego miasta w składzie: Marta Tyszkiewicz-Wymysłowska (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pułtusku) oraz Sławomir Krysiak (Radny Rady Miejskiej w Pułtusku, prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego Pułtusk. Inicjator nadania nazwy nowej ulicy łączącej Popławy ze Starym Miastem, im. Heleny Pilejczyk). Po pogrzebie członkowie delegacji odwiedzili elbląskie lodowisko HELENA im. Heleny Pilejczyk.

Helena Pilejczyk przebywała w Pułtusku między 1935 a 1939 rokiem. Mieszkała wówczas przy ulicy Kościuszki, a tamten czas wspominała z rozrzewnieniem w rozmowie ze Sławomirem Krysiakiem, którą opublikowaliśmy na naszym portalu.

Odwiedziła Pułtusk dwukrotnie: w 1999 i 2008 roku podczas uroczystości w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 im. Ireny Szewińskiej. 

Tagi: #Helena Pilejczyk #Łyżwiarstwo #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy