REKLAMA

Data publikacji: 8 mar 2023

DZIEŃ KOBIET Z PUŁTUSKĄ DROGÓWKĄ

DZIEŃ KOBIET Z PUŁTUSKĄ DROGÓWKĄ

Z okazji Dnia Kobiet policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzili niecodzienną akcję. Panie zatrzymane do kontroli drogowej, otrzymywały życzenia oraz własnoręcznie wykonane zakładki do książki. W ten nietypowy sposób mundurowi postanowili wyróżnić kobiety w tym szczególnym dniu i zadbać o bezpieczeństwo podczas ich święta.

W dniu święta kobiet, funkcjonariusze z pułtuskiej drogówki od rana nagradzali Panie za wzorowe stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, wręczając własnoręcznie wykonane zakładki do książki i przekazując słowa uznania za bezpieczną jazdę. Panie, które popełniły drobne wykroczenia mogły w dniu swojego święta liczyć na wyrozumiałość mundurowych.

Według policyjnych statystyk, kobiety kierując pojazdem mechanicznym powodują znacznie mniej zdarzeń drogowych. Płeć piękna rzadziej decyduje się również na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pułtuscy policjanci apelują! Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i  innych użytkowników dróg. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Tekst i fot: KPP Pułtusk

Tagi: #dzień kobiet #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy