REKLAMA

Data publikacji: 14 lip 2023

Dyrektor pułtuskiej szkoły w szeregach Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej

Dyrektor pułtuskiej szkoły w szeregach Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej

„Zawsze gotowi, zawsze blisko” - tak brzmi hasło terytorialsów, do których dołączył Kamil Grabowski, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

REKLAMA

W sobotę 8 lipca w Serocku ochotnicy z Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. ppłk Tadeusza Runge ps. Witold złożyli uroczystą przysięgę na sztandar. Wśród ochotników znalazł się pułtuszczanin Kamil Grabowski. Zapytaliśmy Dyrektora "Jedynki" o powody podjęcia takiej decyzji:

Ze względu na obecną sytuację geopolityczną poczułem wewnętrzną chęć, ale i przede wszystkim obowiązek fachowego przeszkolenia żołnierskiego. Szkolenie obejmowało m.in. naukę bezpiecznego posługiwania się bronią, taktyki, pierwszej pomocy, topografii i orientacji w terenie, poruszania się na polu walki, ale też musztrę i regulaminy wojskowe. Poznałem wielu ciekawych ludzi, a wszystkich nas charakteryzował duży patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Kamil Grabowski jeszcze przez najbliższy rok będzie pełnił służbę rotacyjną w Batalionie Dowodzenia.

Gratulujemy Dyrektorowi Kamilowi Grabowskiemu, że w okresie wakacji i odpoczynku wybrał pracę i służbę dla ojczyzny. Powodzenia!

Tagi: #informacje #Kamil Grabowski #PSP 1 Pułtusk #służba #wojsko #WOT

Bądź na bieżąco, obserwuj nas na
Google News

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Udostepnij

Dyrektor pułtuskiej szkoły w szeregach Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej

Dyrektor pułtuskiej szkoły w szeregach Batalionu Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej