REKLAMA

Data publikacji: 28 mar 2020

DWIE KOBIETY ZAKAŻONE KORONAWIRUSEM

DWIE KOBIETY ZAKAŻONE KORONAWIRUSEM

Dwie kobiety zakażone koronawirusem w powiecie pułtuskim. Obie w wieku powyżej 50 lat. Stan obu kobiet jest dobry. Jedna przebywa w domu – izolacja domowa, druga jest hospitalizowana w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

318 zakażonych koronawirusem osób na Mazowszu w tym 3 zgony. 92 wykryte przypadki zakażenia w Polsce w dniu dzisiejszym. W ciągu ostatniej doby wykonano w Polsce ponad 4,6 tys. testów

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku    z dnia 28.03.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 18.00 w dniu 28.03.2020r.

POLSKA - RAPORT OSTATNIEJ DOBY:

godz. 9:00
Ministerstwo Zdrowia informuje o 47 nowych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 1436 osób w tym 16 przypadków śmiertelnych.

godz. 15:00
Ministerstwo Zdrowia informuje o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Jednocześnie poinformowano, że szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: to 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Tagi: #koronawirus w Pułtusku #koronawirus Warszawa #pacjent zero #zakżone koronawirusem w powiecie pułtuski #zakzone w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy