REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

DRUGA OFIARA KORONAWIRUSA W POLSCE

DRUGA OFIARA KORONAWIRUSA W POLSCE

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia. Na Mazowszu mamy 11 potwierdzonych laboratoryjnie zachorowań na koronawirusa. W całej Polsce 68. Z oficjalnych informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku, w naszym powiecie nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania. Są jedynie osoby objęte nadzorem epidemiologicznym i jedna na kwarantannie domowej. Dzisiaj Rząd ogłosiła stan zagrożenia epidemiologicznego.

Województwo mazowieckie - stan na 13 marca br. godz. 16:00

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 11 osób dorosłych. Osoby w stanie dobrym znajdują się pod opieką lekarzy na oddziałach zakaźnych szpitali w Warszawie.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.  

W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

W sieci dostępna interaktywna mapa na której on-line, na bieżąco można śledzić dane przedstawiające skalę covid-19 na terenie całego kraju.

Interaktywna mapa została przygotowana przez polski oddział firmy ESRI. W internecie można ją śledzić na stronie arcgis.com.

Tagi: #druga ofiara koronawirusa w Polsce #koronawirus #Mazowsze

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news