REKLAMA

Data publikacji: 29 maj 2023

Dostał 1500 zł mandatu, punkty karne i stracił prawo jazdy...

Dostał 1500 zł mandatu, punkty karne i stracił prawo jazdy...

Nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych za przekroczenie prędkości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. W miniony weekend jeden z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za rażące przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym.

W minioną sobotę, na jednej z pułtuskich ulic, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 110 km/h.

W związku z rażącym przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym, 26-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został też ukarany wysokim mandatem karnym w kwocie 1500 zł, a na konto kierującego wpłynęły punkty karne.

Należy pamiętać, że jazda ze znaczną prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, o zachowanie rozwagi na drogach.


Opr. na podstawie info. pras sierż. Renaty Soból KPP Pułtusk

Tagi: #kierowca #MANDAT #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy