REKLAMA

Data publikacji: 13 kwi 2023

Debata polonistyczna dla młodzieży szkolnej i występ zwycięzców na Targach Książki i Mediów VIVELO!

Debata polonistyczna dla młodzieży szkolnej i występ zwycięzców na Targach Książki i Mediów VIVELO!

Przed nami jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla pasjonatów kultury oraz poszukiwaczy najlepszej jakości rozrywki! Targi Książki i Mediów VIVELO to aż 4 dni spotkań miłośników książki w tradycyjnej formie, z fanami nowych technologii audio i video. Na największym stadionie w kraju,w dn. 18-21 maja,spotkamy setki wystawców i twórców. Co ważne - młodzież szkolna bezpłatnie może uczestniczyć w wielu dedykowanych jej zajęciach. Na szczególną uwagę zasługuje debata polonistyczna, ucząca niełatwej sztuki konwersacji, której zwycięzcy wystąpią na Targach. W działania zaangażowanych jest łącznie 14 szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, polonijnych i polskich za granicą.

Program zapowiada się naprawdę imponująco i każdy znajdzie w nim wyjątkowe propozycje dla siebie! Z pewnością warto wziąć też udział w piątkowej debacie polonistycznej (19.05, godz. 13.00-14.00) „Ty za, a Ja przeciw. Ważymy słowa”, której organizatorami są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Tematem debaty jest „Książka czy adaptacja filmowa”. Podczas debaty dwie drużyny poprowadzą uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej tezy, wobec której zajmują stanowisko „TAK” lub „NIE”. W konkurs, który trwa już kilka miesięcy, udało się zaangażować 90 uczniów z 14 szkół.  Liga składa się z trzech etapów: polonistycznego, historycznego oraz geograficznego. Za nami dwa z nich. Finał - 18 kwietnia br. odbędzie się w Domu Polonii w Pułtusku. Ogromnym wyróżnieniem dla dwóch najlepszych drużyn będzie możliwość wystąpienia i debatowania podczas Targów Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym.

To ważna inicjatywa bowiem debatowanie daje młodzieży możliwość nabycia nowych umiejętności m.in. sztuki prowadzenia merytorycznej dyskusji, obrony swojego stanowiska, jak również rozwoju twórczego i krytycznego myślenia,  wypowiadania się na forum, uczy też  poszanowania odmiennego punktu widzenia.Zachęcamy zatem do oglądania debaty, jak również udziału w pozostałych targowych atrakcjach, które zostaną podzielone na strefy: #lifestyle #booktok #gaming #audio #japonia #mamatatadziecko #spotkajautora.W czasie Targów spotkamy się z twórcami najważniejszych pozycji książkowych, wybitnymi osobowościami i influencerami. Poznamy unikalny warsztat pracy fotografów podróżniczych, jak i tajniki pracy autorów książek kulinarnych. Spędzimy niespiesznie czas biorąc udział w pokazach kaligrafii i japońskiej ceremonii herbacianej lub aktywnie - włączając się w żywiołowe spotkania z producentami i pasjonatami podcastów oraz twórcami platform streamingowych. Warto zajrzeć też strefy #gaming, gdzie czeka masa niespodzianek: konsole retro obok wirtualnej rzeczywistości i symulatorów jazdy, automaty do gry oraz komputery gamingowe.

Wielkie święto książki to niezliczona ilość wydarzeń: pokazów, warsztatów i paneli dyskusyjnych pod hasłem #ŁączyNasKsiążka. Więcej informacji:

Facebook: Targi książki i mediów Vivelo

https://www.facebook.com/profile.php?id=100088501223440

Instagram: @targi_vivelo

https://www.instagram.com/stories/targi_vivelo/3078825664489183777/

TikTok: @targi_vivelo

https://www.tiktok.com/@targi_vivelo

www.targivivelo.pl

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy