REKLAMA

Data publikacji: 23 gru 2023

"Czym skorupka za młodu nasiąknie"...

"Czym skorupka za młodu nasiąknie"...

Realizując profilaktykę nie zapominamy o naszych najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. To z myślą o nich pułtuscy policjanci zorganizowali spotkania edukacyjne.

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwym do kształtowania prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiemy, że przyniesie to oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, tak chętnie organizują spotkania z najmłodszymi. Tym razem odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku oraz w Szkołach Podstawowych w Strzegocinie i Świerczach. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym uczestnikom o prawidłowych zasadach korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej. W trakcie prowadzonego spotkania policjanci zwrócili uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach, prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych czy noszenie elementów odblaskowych. Dzielnicowi omówili jak należy zachować się przed wejściem na jezdnię, w jaki sposób należy się rozglądać oraz kiedy i jak przechodzić przez przejście.

Przedszkolaki podczas zajęć były bardzo aktywne i wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wszystkie dzieci wiedziały jak należy zachować się na drodze, znały też wierszyki i piosenki przypominające o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie dzieci w ramach aktywnego uczestnictwa w spotkaniu otrzymały kolorowanki oraz opaski odblaskowe.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku / Foto KPP Pułtusk

Tagi: #bezpieczeństwo #dzieci #edukacja #Policja #Strzegociń #Świercze #Szkoła

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news