REKLAMA

Data publikacji: 7 lut 2024

Charytatywny kiermasz w ZS im. B. Prusa

Charytatywny kiermasz w ZS im. B. Prusa

Uczniowie i Nauczyciele z Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku zorganizowali charytatywny kiermasz kanapek. W ten sposób wsparli mamę swojego kolegi i promowali jedzenie zdrowych śniadań. 

Przygotowania do kiermaszu trwały od wczesnych godzin porannych. Wraz z p. Elżbietą Błaszczyk uczniowie z klasy I technik żywienia przygotowali 100 pysznych kanapek. Na kiermaszu pojawiły się także inne przysmaki. P. Lidia Przybysz upiekła pączki z klasą I kucharz i II technik żywienia, a p. Marta Kulesza z klasą I kucharz - przygotowała domową szarlotkę.

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na leczenie p. Malwiny Kołakowskiej, która walczy z ciężką chorobą. Na operację potrzeba 50.000 zł.

Wsparcia można udzielić tutaj: Konieczna operacja endometriozy - walka o zd... | zrzutka.pl

Jedzenie sprzedawali na przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza. 

To już trzecia edycja kiermaszu charytatywnego, która odbyła się w ZS im. Bolesława Prusa pod hasłem: „Jedzenie zdrowych śniadań promujemy – zdrowie i życie ratujemy”.

 

 

Na profilu szkoły w mediach społecznościowych pojawiło się podsumowanie akcji:

Serdecznie dziękujemy pracownikom Hurtowni Sarna w Pułtusku za wsparcie finansowe oraz Społeczności Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku za włączenie się w pomoc pani Malwinie. Dzięki tej akcji, zainicjowanej przez Panią Agnieszkę Dyl, udało się pozyskać 1331,50 zł.

Fot. Facebook ZS im. B. Prusa w Pułtusku

autor: A D

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news