REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

Cenny remis Nadnarwianki z Drukarzem

Pod względem czysto piłkarskim to było prawdopodobnie jedno z najlepszych spotkań ostatnich lat w Pułtusku. Nadnarwianka zremisowała z silnym Drukarzem Warszawa 1:1 w 5. kolejce IV ligi Mazowieckiej.

Stołeczny zespół jest jedną z najmocniejszych ekip rozgrywek. W czterech pierwszych meczach wygrał pewnie z Podlasiem Sokołów Podlaski i Wisłą II Płock. Remisował z Hutnikiem Warszawa i głównym faworytem ligi - Huraganem Wołomin. W sobotę nie zdołał natomiast zdobyć Pułtuska, co stawia Nadnarwiankę w bardzo dobrym świetle.

Zawodnicy Fabiana Kotarskiego zaczęli spotkanie z animuszem. Do pomocy został przesunięty Radosław Śledziewski i błyskawicznie przyniosło to skutek. Kacper Bałas posłał długie podanie, a wypożyczony ze Świtu piłkarz przeprowadził piękną akcję. Zszedł do środka i huknął przy słupku.

Pułtuszczanie prowadzili, a wysoki pressing dawał się we znaki przyjezdnym. Znakomicie pracował filigranowy Bałas, a z dystansu na próby decydowali się Jakub Karabin i Jakub Zalewski. Swoją szansę miał też Mariusz Dziczek, który w ostatniej chwili zastąpił w pierwszym składzie Emila Rembiejewskiego. Napastnik Nadnarwianki nabawił się urazu na rozgrzewce.

Z czasem Drukarz dochodził jednak do głosu. Dobrze operujący piłką zawodnicy Tomasza Sokołowskiego (byłego reprezentanta Polski, znanego też z lat gry w Legii Warszawa) potrafili przedostawać się pod pole karne Nadnarwianki.

Wyrównanie przyszło po przerwie. Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił rosły Przemysław Paliński. Stołeczni mogli iść za ciosem. W bramce pewnie spisywał się jednak Konstanty Antoniuk, któremu raz pomógł słupek - trafiła w niego piłka po mocnym strzale jednego z gości.

Pułtuszczanie opadli nieco z sił, ale mieli jeszcze okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Śledziewski znów zwiódł rywali, ale tym razem zatrzymał go bramkarz. Drukarz również próbował do końca, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Za tydzień na stadionie przy ulicy Daszyńskiego mecz z Koroną Ostrołęka. Początek w sobotę o 16:00.

Nadnarwianka - Drukarz Warszawa 1:1 (1:0)
Śledziewski 14 - Paliński 57

Antoniuk - Jagielski, Salwin, Bobowski, Trojnacki - Zalewski (85 Sokołowski), Bałas, Cywiński (56 Salamon) - Dziczek (69 Młynarczyk), Karabin, Śledziewski

Tekst: Mateusz Leleń

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy