REKLAMA

Data publikacji: 5 cze 2024

Brutalnie pobił i okradł mężczyznę na ul. Świętojańskiej

Brutalnie pobił i okradł mężczyznę na ul. Świętojańskiej

Zaczepił przypadkowego przechodnia na ul. Świętojańskiej, okradł go i pobił do nieprzytomności.  26-letni pułtuszczanin usłyszał zarzuty. Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu. Za rozbój grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, w Pułtusku na ul. Świętojańskiej, 47-letni mężczyzna padł ofiarą agresora. Odmówił użyczenia papierosa, a w reakcji został uderzony pięścią w twarz. Został oszołomiony a przy tym okradziony z telefonu i portfela, w którym znajdowała się gotówką w kwocie 700 zł. Po odzyskaniu świadomości, pokrzywdzony udał się za napastnikiem, żądając zwrotu skradzionych rzeczy. Sprawca zwrócił mu telefon z portfelem, lecz bez jego zawartości, a odpowiadając na kolejne prośby pokrzywdzonego o zwrot gotówki, został pobity do nieprzytomności.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny natychmiast skierował na miejsce pułtuskich policjantów. W toku wykonywanych czynności, analizując materiał z monitoringu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, wytypowali mężczyznę, któremu odpowiadał wizerunek z nagrania. Ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali sprawcę. Był znany policjantom i notowany już za inne przestępstwa. 26-latni mieszkaniec Pułtuska usłyszał zarzuty.

W poniedziałek (3.06) na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju i spowodowanie obrażeń ciała grozi mu kara pobawienia wolności do lat 15.

 

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy