REKLAMA

Data publikacji: 29 paź 2020

BEZPŁATNIE SPRAWDZISZ OŚWIETLENIE POJAZDU. GDZIE I KIEDY?

BEZPŁATNIE SPRAWDZISZ OŚWIETLENIE POJAZDU. GDZIE I KIEDY?

7 listopada kierowcy będą mogli ponownie, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów. W ramach akcji ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” na terenie powiatu pułtuskiego wyznaczono w sumie trzy stacje kontroli pojazdów i łącznie trzy terminy, kiedy można dokonać ważnego w okresie jesienno - zimowym przeglądu. Niektórzy już skorzystali z możliwości 24 października w stacji kontroli pojazdów w Kacicach.

W ramach akcji kierowcy będą mogli w niżej wymienionych stacjach kontroli pojazdów, w określonych terminach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdu. Poniżej przedstawiamy wykaz stacji:

7 listopada 2020 r.
AUTO-DROBOT SP. Z O.O.
06-100 Pułtusk ul. Nasielska 9
tel. 23 692 40 99

21 listopada 2020 r.
Stacja Kontroli Pojazdów
Jeżewo 2a, 06-100 Pułtusk
tel. 23 684 11 47; 606 955 406

WYKAZ STACJI DIAGNOSTYCZNYCH W CAŁEJ POLSCE, KTÓRE BĘDĄ DOKONYWAĆ BEZPŁATNEGO SPRAWDZANIA ŚWIATEŁ POJAZDÓW

Oceniany będzie zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, a także natężenie emitowanego światła.

Kampania ogólnopolska prowadzona jest przez Biuro Ruchu Drogowego KGP. Oficjalne swoje rozpoczęcie akcja miała 22 października 2020 r. Inspiracją działań prowadzonych na rzecz prawidłowego oświetlenia pojazdów są zmienne warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe. Prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W związku z planowaną akcją trzeba się liczyć, że policjanci z pułtuskiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność świateł. Kampania ogólnopolska będzie trwała do 15 grudnia br.

Opr. na podst. info pras KPP Pułtusk

Tagi: #bezpłatny przegląd #lista stacji kontroli pojazdów #Policja #Pułtusk #twoje światła nasze bezpieczeństwo

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy