REKLAMA

Data publikacji: 25 mar 2023

Bezpieczny - czyli jaki? W Golądkowie to wiedzą

Bezpieczny - czyli jaki? W Golądkowie to wiedzą

21 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie zorganizowana została impreza dla całej społeczności szkolnej - Szkolny Dzień Bezpieczeństwa. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: Bezpieczny - czyli jaki? Uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w takich aktywnościach, jak: konkurs wiedzy, opracowanie i wykonanie plakatu nawiązującego do hasła przewodniego imprezy, pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazu bojowych wozów strażackich.

W Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy, Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pułtusku i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Winnicy.

Zaproszeni goście zapoznali młodzież z zadaniami realizowanymi przez poszczególne instytucje, a przekazane przez nich treści znalazły się w pytaniach przygotowanych dla uczestników konkursu.

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Pułtusku wraz z dzielnicowymi z Posterunku w Pokrzywnicy omówili zadania i uprawnienia Policji. Uczniowie dowiedzieli się jakich błędów nie popełniać oraz jak łatwo popaść w konflikt z prawem.

mł. asp. Anna Kowalczyk Komenda Powiatowa Policji w Pułtusk

W konkursie uczestniczyły wybrane zespoły, przedstawiciele zespołów klasowych. Zmagania w tej kategorii ocenione zostały przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Zadaniem pozostałych uczniów było przygotowanie pod okiem wychowawców i nauczycieli plakatów, tematycznie nawiązujących do hasła związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Prace plastyczne oceniała sama młodzież uczestnicząca w spotkaniu. Jury konkursowe podsumowało poszczególne punktacje i wyłoniło zwycięskie zespoły.

Młodzież uczestniczyła również w specjalnym pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a ochotnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie. Przedstawiciele straży pożarnych zademonstrowali uczniom strażackie wozy bojowe.

Ostatnią częścią Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa było podsumowanie inicjatywy samorządu szkolnego, dotyczącej stylizacji modowej „Lata 80-te”, jako elementu nawiązującego do pierwszego dnia wiosny.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa dał uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki, oraz integrację i ćwiczenie umiejętności pracy zespołowej.

Opr. na podstawie info mł. asp. Anna Kowalczyk oraz ZS CKR w Golądkowie/ foto ZS CKR w Golądkowie

Tagi: #bezpieczeństwo #dzień bezpieczeństwa #edukacja #policja Pułtusk #profilaktyka #Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy