REKLAMA

Data publikacji: 18 lis 2019

Bezpieczniej na drodze Ciechanów-Opinogóra Górna-Długołęka

Bezpieczniej na drodze Ciechanów-Opinogóra Górna-Długołęka

Droga powiatowa 1237W Ciechanów–Opinogóra Górna–Długołęka już otwarta. Samorząd województwa przekazał na jej modernizację 4 mln zł. W uroczystości wziął udział marszałek Adam Struzik oraz starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak, a uczestnicy rajdu zabytkowych samochodów mieli już okazję przetestować nową nawierzchnię.

Bezpieczniej dla podróżnych i mieszkańców

Umowa na realizację projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1237W Ciechanów–Opinogóra Górna–Długołęka” została zawarta w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych. W ramach inwestycji wzmocniono i poszerzono jezdnię do szerokości 6 m na odcinku o długości blisko 6,5 km, przebudowano skrzyżowania i zjazdy, wykonano odwodnienie drogi na odcinku ulicy Kąckiej w Ciechanowie, wybudowano chodniki o długości przeszło 900 mb, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo–rowerowy.

Przebudowany też został most na rzece Sona Zachodnia. Ponadto wprowadzono nową organizację ruchu wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym.

Na inwestycji skorzystają mieszkańcy, bo przy przebudowanej drodze znajdują się liczne tereny przewidziane pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i jednorodzinną. To także dobra wiadomość dla gości Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej, którzy zyskali wygodny dojazd do placówki.

Przebudowana droga stanowi ważny szlak komunikacyjny. Dzięki modernizacji drogi poprawił się dostęp do dróg gminnych, wojewódzkich i krajowych, a przebudowa mostu zwiększyła jego nośność i przepustowość. 

Wartość całej inwestycji wyniosła 12 mln zł. Przebudowany został 6,5-kilometrowy odcinek drogi łączącej Ciechanów z Opinogórą, znajdujący się blisko pętli miejskiej, dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

Na podstawie ino. pras. UMWM / foto www.mazovia.pl

Tagi: #2019 #Ciechanów #droga Opinogóra #drogi #Marszałek Adam Struzik #Mazowsze #starosta ciechnowski

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy